Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Slavnosti města Šumperka 2011

Slavnosti města

14. ročník Slavností města Šumperka proběhne tradičně první červnový víkend od pátku 3. do soboty 4. června 2011 v Sadech 1. máje. Slavnosti připomenou sjezd představitelů Markrabství moravského a zástupců stavů Slezských knížectví, který napomohl sjednocení vedlejších zemí Koruny české a jejich opětovnému připojení ke Království českému. Sjezd se konal na šumperském zámku 4. června 1490. Slavnosti zároveň připomenou 15 let partnerství s polskou Nysou a 10 let partnerství se slovenskou Prievidzou. Slavnosti nabídnou bohatý kulturní i doprovodný program.

„Páteční večer v parku „u koně“ odstartují v 18 hodin vystoupení místních klubů a skupin. Ve 21 hodin bude následovat oblíbený průvod rytířů městem k radnici, kde budou k účasti v průvodu vyzváni šumperští zastupitelé a zástupci partnerských měst. Hořícími pochodněmi, které si každý bude moci v parku koupit, se ozářený průvod vrátí zpět do parku, kde proběhne slavnostní ceremonie přivítání moravských a slezských stavů. Celý večer završí ohňová show a výpravný ohňostroj na téma připomenutí uzavření dohod o spolupráci s polskou Nysou a slovenskou Prievidzou,“ říká ke slavnostem města referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška a dodává, že se v pátek večer dočkáme premiérového nasvícení morového sloupu, které proběhne přibližně ve 21.30 hodin.

Kromě kulturního programu si mohou návštěvníci vychutnat nejlepší vína z mikulovské oblasti, které se budou degustovat od 19 hodin na koštu vín v šumperském domě kultury. K poslechu bude hrát mikulovská cimbálová hudba Klaret. Od 10 do 18 hodin budou na hlavní třídě probíhat farmářské trhy, které budou pokračovat i v sobotu od 10 hodin. 

V sobotu od 10 hodin se Sady 1. máje „u koně“ ponoří do vrcholného středověku. K vidění bude katovská dílna, historická střelnice, ukázky lidových řemesel, rytířské dovednosti a jeho jezdce, šermíři, sokolníci, komedianti a pouliční divadlo. Děti se můžou těšit na pohádky, pouťové atrakce nebo třeba na školičku lidových řemesel. V průběhu dne na vedlejší scéně v parku „u sovy“ vystoupí plejáda regionálních tanečních skupin. Sobotní podvečer bude patřit souborům z partnerského města Nysa. Pomyslnou třešničkou na dortu bude od 20 hodin vystoupení šumperské poprockové formace o5&Radeček.

Plakát:

ikona souboruSlavnosti města Šumperka 2011

Vytvořeno 9.5.2011 12:02:02 | přečteno 5353x | navratil
load