Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Slavnosti města nabídnou zábavu pro celou rodinu

Slavnosti města Šumperka 2011 09

První červnový víkend se město Šumperk opět přenese do středověku, oslaví den dětí, zahájí letní turistickou sezónu a připomene si výročí uskutečnění nejvýznamnější události v dějinách města - tzv. Šumperský sněm z r. 1490, kdy se na šumperský zámek sjeli čelní představitelé Moravského markrabství a zástupci Slezských knížectví, aby mj. společně napomohli sjednocení zemí Koruny české po rozvratu v důsledku česko-uherských válek. Slavnosti města Šumperka otevírají letní turistickou sezónu, bude otevřena expozice Čarodějnické procesy a radniční věž.

  

V pátek 1. června od 18 hodin zahájí slavnosti show mladých tanečníků a tanečnic ze šumperských  zájmových kroužků, klubů a skupin. Všichni milovníci dobrého vína zpozorní v 19 hodin, kdy se začnou rozlévat první vzorky vín především z roku 2011 z mikulovské oblasti. Košt mikulovských vín je pořádán ve spolupráci s partnerským městem Mikulovem ve velkém sále DK Šumperk.

„Úderem deváté večerní vyrazí historický průvod městem směrem k radnici za doprovodu obřího sedmihlavého draka, rytířů, žonglérů na chůdách a zároveň vystoupí historické skupiny s ukázkami střelby z muškety. Po návratu průvodu do parku proběhne slavnostní ceremonie, kdy konšelé přivítají ve městě zástupce Moravského markrabství a Slezských knížectví. Ohňová show bude už jen předzvěstí toho, na co se všichni nejvíce těšíme. Ve 22.30 vypukne výpravný ohňostroj s nezapomenutelnými pyrotechnickými efekty a završí tak páteční večer,“ říká ke slavnostem referent oddělení kultury  a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška

„Hlasité bubny rozvíří v 10 hodin sobotní slavnostní veselí. Hned na začátku se ti nejmenší mohou těšit na školu kouzel se známým čarodějnickým učněm. Křupíno předvede veselou ukázku žonglování ve spolupráci s nejmenšími diváky. V pravé poledne začne vystoupení výpravné komedie ze středověku s názvem „Posel Míru“ v rytířských zbrojích, plné šermu a dějových zvratů. Poté zaúřaduje mistr kat a vybere si do své mučírny několik nešťastníků z publika. Jak žili vojáci během třicetileté války ukáže vystoupení „Dezertér“. Po 14 hodině budou moci zejména děti shlédnout vystoupení barokního kouzelníka a cestovatele Gulivera, který předvede zázračné předměty, které potkal na svých cestách. Nejen chůzi po střepech a žhavých uhlících můžeme očekávat od fakíra a půvabné turecké tanečnice. Že verbování do války mohlo být i legrační, dokáže vystoupení vojáků s příznačným názvem „Veselé verbování“. Od 18 hodin proběhne jeden z vrcholů sobotních slavností, rytířský turnaj v plné plátové zbroji o růži krásné dámy. Diváci se mohou těšit na dramatické vystoupení nejlepších rytířů v soubojích meči, kopími a halapartnami,“ vyjmenovává body z bohatého

„Až bude dobojováno, přenese se program ze středověku do 60. let minulého století. Největší hity legendárních Beatles zahraje šumperská skupina Pangea, která patří ke špičce české revivalové scény. Za sebou má vystoupení i v klubu Cavern v rámci prestižního festivalu Beatleweek v Liverpoolu. Celé slavnosti završí pomyslná třešnička na dortu. Šumperští Dying Passion v čele s charismatickou zpěvačkou Zuzanou Jelínkovou potěší všechny hudební fajnšmekry. Na šumperském koncertu představí novinkové album Amplify. S předchozí deskou Absorb získali druhé místo v anketě Anděl 2009,“ mluví v superlativech o vystupujících Vondruška.

Podrobný program zde.

Slavnosti 2012 final TISK bez spadávkyMgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí 

Vytvořeno 18.5.2012 13:01:29 | přečteno 4563x | navratil
load