Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sběrný dvůr v Příčné ulici - ; projekt je dokončen

Sběrný dvůr v Příčné ulici je od července 2009 již druhým šumperským sběrným dvorem.

Město Šumperk ukončilo 30.06.2009 realizaci projektu Sběrný dvůr- ul. Příčná v Šumperku. Díky realizaci projektu byla vytvořena dostatečná kapacita pro sběr a likvidaci odpadů ve městě Šumperku a došlo ke zkrácení docházkové vzdálenosti části obyvatel města do sběrného dvora.

Sběrný dvůr je provozován firmou SITA CZ a.s. denně v pracovní dny od 8 do 17 hod a v sobotu a neděli od 8 do 12 hod.

Projekt byl zahájen 15. srpna 2008, náročnou investici realizovalo město Šumperk díky podpoře Evropské unie - Fondu soudržnosti a Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí (strukturální fondy EU 9.690.884,- Kč, dotace ze SFŽP 570.052,- Kč, dotace celkem 10.260.936,- Kč, podíl města: 1.140.104,- Kč, nezpůsobilé výdaje 190.400,- Kč, celkové náklady projektu 11.591.440,- Kč).

Banner OPZP Fond soudržnosti, obrázek se otevře v novém okně

Sběrný dvůr se nachází v Šumperku na ul. Příčná 23, celková plocha sběrného dvora činí 1630 m2. Sběrný dvůr je vybaven 13 ks velkoobjemových kontejnerů pro ukládání a skladování objemných komunálních odpadů, projektovaná kapacita sběrného dvora činí 3580,5 t/rok. Technologie skladování objemného odpadu je vybavena i válcovým drtičem na hutnění odpadu, čímž se snižují náklady na přepravu odpadu. Velkoobjemové kontejnery slouží také k ukládání a skladování stavebního odpadu, bioodpadu, pneumatik, nebezpečných složek komunálního odpadu a papíru. Ve vybudovaných přístřešcích je skladováno vyřazené elektrozařízení.

Ing. Eva Mičkechová, vedoucí oddělení strategického rozvoje
Ing. Andrea Jahnová, tisková mluvčí

Vytvořeno 30.9.2009 16:48:48 | přečteno 3740x | jahnova
load