Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

S obnošeným textilem nově do bílých kontejnerů

kontejnery

S novinkou v oblasti separovaného odpadu přichází místní radnice. Na sedmi místech Šumperka se v těchto dnech objeví kontejnery na textil. Nádoby o objemu asi 1m3 rozmístí v ulicích města pražská společnost Revenge, jež se zabývá sběrem a zpracováním oděvů, obuvi a textilu.

„Tuto nabídku jsme uvítali, neboť již delší dobu se na nás občané obracejí s dotazy, kam mohou odložit obnošené šatstvo,“ říká Vladimír Hošekz oddělení odpadů odboru životního prostředí. Bílé kontejnery s polepem odkazujícím na jejich účel budou mít občané k dispozici na sedmi místech v šesti lokalitách – u prodejny potravin v Jeremenkově ulici, v ulici Gen. Svobody u Finančního úřadu, u novinového stánku na náměstí Republiky, před Domovem mládeže SZŠ v ulici Čsl. armády, u prodejny potravin v Zábřežské ulici a v ulici Temenické naproti prodejně Mountfield a naproti restauraci Zastávka. 

„Nádoby jsou určeny vyloženě na textil, který by do něj měli občané vhazovat nejlépe v igelitových taškách, aby se ochránil před znehodnocením. Igelitové pytle vhodné nejsou, neboť by mohly způsobit problémy při vyprazdňování kontejneru,“ zdůrazňuje Hošek a dodává, že s vyvážením nádob se počítá jednou týdně. Obsah poté firma roztřídí a předá k dalšímu využití. „Pokud se kontejnery osvědčí, je reálná šance, že se počet sběrných míst ještě rozšíří,“ uzavírá Hošek.


Zuzana Kvapilová, Šumperský zpravodaj

Vytvořeno 10.11.2011 14:34:02 | přečteno 4092x | navratil
load