Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rozšíření knihovny - ; sled událostí

knihovna

Rada města v roce 2007 nejprve oslovila více než 10 architektonických a projekčních kanceláří s nabídkou účasti v soutěži na zpracování studie na rekonstrukci a přístavbu městské knihovny v Šumperku. Na tuto výzvu reagovalo šest zájemců, kteří nám sdělili, za jakou cenu nám nabízejí zpracování studie včetně ošetření svých autorských práv do budoucna. Rada města je následně vyzvala ke zpracování návrhů podle stanovených technických parametrů a předem jednoznačně omezila rozsah celé investice finančním limitem ve výši 90 mil. Kč, což je podstatné. Studii zpracovalo a předložilo celkem pět uchazečů, mezi nimi i ing. arch. Janků a ing. arch. Doležal. Těchto pět studií hodnotila a posuzovala devítičlenná komise, přičemž 4 členové komise byli přizvaní odborníci - členové České komory architektů. Komise hodnotila předložené studie po stránce urbanistické, architektonické a provozní a na základě výsledků hodnocení doporučila radě města vybrat mezi studií ing. arch. Janků a ing. arch. Doležala. Oba zpracovatelé následně představili své návrhy na jednání rady města, která rozhodla ve prospěch ing. arch. Janků. Následně byla tato vítězná studie zveřejněna a prezentována. Podle zákona pak musela následovat veřejná soutěž na zpracovatele stavebního projektu podle vítězné architektonické studie. Do této soutěže se přihlásil jediný uchazeč, který však nesplnil podmínky soutěže, mimo jiné negarantoval dodržení závazného maximálního limitu 90 mil. Kč, a proto byla soutěž zrušena a vypsána opakovaně, opět podle vítězného návrhu ing. arch. Janků. Ani ve druhé soutěži se však nenašla projekční kancelář, která by splnila všechny podmínky soutěže a garantovala dodržení závazného maximálního finančního limitu. Proto musela být i tato soutěž zrušena. Ukázalo se, že vítězná studie pana ing. arch. Janků je s velkou pravděpodobností bohužel ve skutečnosti realizačně výrazně nákladnější, než připouštěl finanční limit stanovený na počátku.

Proto rada města následně rozhodla vypsat soutěž na zpracovatele projektu podle návrhu ing. arch. Doležala, který se umístil v architektonické soutěži na druhém místě (http://proxy.musumperk.cz/knihovna/).

Ing. Petr Suchomel,
místostarostaMěstská knihovna v Šumperku

Návrh ing. arch. Petra Doležala.
A1

A1

 
B1

B1

 
C1

C1

 
 
Vytvořeno 6.10.2008 14:02:06 | přečteno 2056x | jahnova
load