Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Revitalizace aleje v ulici 17. listopadu

Česká inspekce životního prostředí Olomouc zastavila usnesením ze dne 21.12.2010 správní řízení ve věci omezení nebo zákazu činnosti ve věci kácení dřevin tvořících alej 17.listopadu v Šumperku, neboť odpadl důvod řízení a nelze přistoupit k omezení činnosti dle §66 zákona č.114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění.

V souladu s právním názorem odvolacího orgánu (MŽP ČR - územní odbor Olomouc) nebyla prokázána nezákonnost povolovacího rozhodnutí kácení dřevin a ani nedovolená změna obecně či zvláště chráněné části přírody.

Provedení obnovy aleje v celém rozsahu je proto plně v souladu se zájmy ochrany přírody a dřevin jako takových - jedná se o perspektivní činnost na úseku péče o veřejnou zeleň.

Alej při ul.17. listopadu bude obnovena v celé původní délce na parcele p.č.2109 v k.ú.Šumperk.

Je reálný předpoklad, že kompletní obnova aleje proběhne v roce 2011, v případě nenadálých komplikací nejpozději do poloviny roku 2012. V aleji bude vysazeno minimálně 30 ks stromů tilia platyphyllos - lípy velkolisté o obvodu kmene minimálně 20 - 25 cm. Vysazované stromy budou pocházet z lokalit s obdobnými klimatickými podmínkami.

"Zájmem města Šumperka je obnovit tuto významnou alej a kvalitně prováděnou následnou péčí

ji zachovat i pro další generace," doplňuje na závěr starosta města Šumperka Zdeněk Brož.

MgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

Vytvořeno 28.12.2010 10:24:40 | přečteno 2649x | navratil
load