Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Recept na dlouhověkost je bydlet v Šumperku

P5025032

Ve středu 2. května oslavila šumperská občanka Amelie Tyšlicová stoprvní narozeniny. Je tak v současné chvíli druhou nejstarší občankou Šumperka. K narozeninám ji přišel popřát i první místostarosta Šumperka Marek Zapletal. Paní Tyšlicová se těší dobrému zdraví.

Vitalita paní Tyšlicové je obdivuhodná. Z jejího vyprávění je patrné, že má kladný vztah k přírodě. „Patnáct let jsem v Koutech sázela stromky. Ráda jsem chodila na túry, borůvky a houby. Práce v lese byla těžká, ale pohyb na zdravém vzduchu jsem měla ráda. Dodnes na tuto dobu ráda vzpomínám,“ říká nostalgicky paní Tyšlicová.

Volné chvíle tráví s rodinou na chalupě v Petříkově, kde to má ráda. „Maminku nejvíc mrzí, že si nemůže jít sama nasbírat houby do lesa, protože už špatně vidí. Má ale radost z každého úlovku, jež ji přinesu ukázat,“ doplňuje informace dcera Marie, u které paní Tyšlicová bydlí.

Recept na dlouhověkost paní Tyšlicová žádný nemá. „Nikdy jsem nekouřila, ale jím všechno. Když jsem pracovala v lese brala jsem si jen pití a krajíc suchého chleba, který se nezkazil, dodává na závěr oslavenkyně a doplňuje, že douškem dobrého piva nepohrdne ani dnes.    

Vytvořeno 4.5.2012 14:34:15 | přečteno 1739x | navratil
load