Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Radniční věž bude mít od 1. května svého strážného

Plakát 1 květen

Již tradičně se první květnový den zpřístupní nejširší veřejnosti radniční věž, zájemci se můžou podívat na město z úctyhodné výšky devětadvaceti metrů a zároveň z bezprostřední blízkosti. Nově bude představena expozice městského věžného.

  

Kromě výhledu na město si můžou návštěvníci užít unikátní pohled na panorama Jeseníků s nejvyšší horou Pradědem a jedním z divů české republiky, vodní elektrárnou Dlouhé stráně. Letošní prvomájové rozhledy doplní hudební vystoupení žáků místní Základní umělecké školy. „Ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Šumperku jsme pro návštěvníky připravili malou připomínku toho, v čem spočívala práce městského věžného, dřívější důležité profesi pro bezpečnost města“ říká k prvomájovým rozhledům referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška.

„Co práce věžného obnášela a zda se Šumperk náležitě probouzí do jara se budete moci na radniční věži přesvědčit 1. května mezi 9 a 17 hodinou. Příjemnou zprávou je, že vstup na věž bude zdarma,“ říká na závěr Vondruška.MgA Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

Vytvořeno 20.4.2012 11:33:35 | přečteno 2381x | navratil
load