Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pro pas a na registr vozidel nově i v sobotu 2., 9., a 16. června

Logo města Šumperka

Z důvodu nadměrných front na oddělení registru vozidel a cestovních dokladů přistoupilo vedení šumperské radnice k dočasnému zavedení úředních hodin v sobotu 2., 9., a 16. června v době od 8 do 12 hodin.

  

Nově musí mít svůj vlastní cestovní doklad každé dítě, které vycestuje do zahraničí. Zápis v dokladech rodičů již nestačí. Úřednice přiznávají, že fotografování pro doklady je u nejmenších dětí problematické. „Z důvodu očekávaného náporu při vyřizování žádostí o vydání pasu i pro nejmenší děti byly prodlouženy úřední hodiny i na sobotu dopoledne,“ říká k prodloužení úředních hodin tajemník MěÚ Šumperk Petr Holub a doplňuje, že pas je možné si vyřídit i od pondělí do pátku v úředních hodinách. V pátek je možné vyřídit pas pouze přes rezervační systém.  

Pondělí a středa8 00 - 12 0012 45 - 17 00
Úterý a Čtvrtek8 00 - 12 0012 45 - 15 00
Pátek8 00 - 12 00

V sobotu 2., 9., a 16. června v době od 8 do 12 hodin budou na klienty rovněž připraveni zaměstnanci na registru vozidel, kde bude možné provést technické a registrační úkony.

Nově usnadňuje vyřízení žádostí o vydání dokladů rezervační systém. Pomocí rezervačního systému na stránkách www.sumperk.cz si můžou klienti zarezervovat termín před příchodem na úřad. Jedna rezervace platí pouze pro jednu osobu. Při žádostí o více dokladů (pro více členů rodiny nebo při žádosti o občanský průkaz i pas) je potřeba si vygenerovat rezervační číslo pro každý doklad a osobu zvlášť. Vygenerované číslo se musí po příchodu na úřad zadat do odbavovacího systému umístěného na oddělení registru vozidel, které je pro on-line rezervace vybaveno. Klienti budou následně odbaveni na pracovišti pasů a občanských průkazů.

„Rezervační systém bude fungovat pouze při plném obsazení pracoviště, což není možné zaručit během výjimečných úředních hodin v sobotu 2., 9. a 16. června,“ říká na závěr Holub.

Vytvořeno 28.5.2012 17:37:10 | přečteno 3469x | navratil
load