Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Prevence kriminality

Město Šumperk se jako jedno z prvních měst v republice zapojilo do Programu prevence kriminality na místní úrovni již v roce 1997. V letech 1997 - ; 2008 bylo zrealizováno celkem 79 projektů.

Celkové náklady na tyto projekty se vyšplhaly ke 14 mil. Kč, přičemž Ministerstvo vnitra ČR podpořilo projekty státní účelovou dotací v celkové výši přes 11,5 mil. Kč.

V současné době je k dispozici Městský program prevence kriminality pro rok 2009 ve městě Šumperk, který je tvořen devíti dílčími projekty, jež navazují na analýzu bezpečnostní situace ve městě vypracovanou členy pracovní skupiny prevence kriminality.

Na webových stránkách města Šumperka nalezente také další dokumenty prevence kriminality - Krajský program prevence kriminality Olomouckého kraje 2009 - 2011, Akční plán realizace prevence kriminality na území Olomouckého kraje na období 2009 - 2011.

V roce 2008 byly realizovány 4 projekty - "Bydlím a pracuji", "Rachot a prevence kriminality", "Vzdělávání - Informace - Prevence V. I. P. 2009" a "Koncepce prevence kriminality města Šumperka na léta 2009 - 2011". Zveřejněn je přehled projektů prevence kriminality od roku 1997.

Na webových stránkách města jsou vyvěšeny i další informace týkající se prevence kriminality - Mapa s rozmístěním kamer MKDS, mapa kriminality a další důležité odkazy a kontakty.

Vytvořeno 26.2.2009 15:34:41 | přečteno 1697x | jahnova
load