Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Premiéra šumperských farmářských trhů proběhne již v dubnu

trhy2

Potraviny přímo od farmářů a pěstitelů si už brzy mohou dopřát obyvatelé Šumperka a okolí. První farmářské trhy, které připravuje Okresní Agrární komora Šumperk ve spolupráci s městem Šumperkem, proběhnou v pátek 1. dubna 2011 od 10:00 do 18:00 hodin na Hlavní třídě před Českou spořitelnou. Trhy se budou pravidelně opakovat vždy první pátek v měsíci od dubna do října. V době Slavností města Šumperka budou trhy otevřené i v sobotu 4. června.

„Návštěvníci trhů se můžou těšit na ovoce, zeleninu, byliny, květiny, sazenice, med, vejce, chléb, pečivo, koláče, perníky, domácí moučníky, mošty, džusy, sirupy, pivo, víno, destiláty, marmelády, uzeniny, maso, ryby, drůbež, ale i rukodělné nebo řemeslné výrobky,“ řekla k farmářským trhům Lucie Hošková z Okresní Agrární komory Šumperk.

Agrární komora bude kontrolovat původ výrobků, potravinářská a hygienická povolení,
u ekologických výrobků jejich správné značení. Chce tak zamezit tomu, aby na trzích působili překupníci, kteří by své zboží nakoupili jinde, a pak ho se ziskem prodávali.

Zájem o spolupráci již projevily firmy jako PRO - BIO Staré Město, Včelnex Vítězslava Doubravy, A.W. Loštice, pekařství Leština, řeznictví Josef Klimeš a výrobce farmářských sýrů František Zatloukal. „Velmi nás potěšil i zájem jesenické Střední odborné školy gastronomie a potravinářství, se kterou spolupracujeme od loňského roku, kdy vyhrála cenu Regionální potraviny Olomouckého kraje v kategorii cukrářské a pekařské výrobky,“ řekla na závěr Hošková. Přihláška a podrobné informace jsou uveřejněny na www.oaksumperk.cz. Zájemci o prodej se mohou přihlásit i telefonicky přímo na Okresní Agrární komoře Šumperk na čísle 583 214 494.

MgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

ikona souboruPřihláška

Vytvořeno 23.2.2011 11:58:03 | přečteno 4923x | navratil
load