Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Podat žádost o elektronický občanský průkaz lze nově i v pátek

Image OP

V souvislosti se zavedením vydávání nového typu „občanek“ od 1. ledna 2012, tzv. elektronických občanských průkazů, prodloužil Městský úřad v Šumperku úřední hodiny pro jejich vydávání. Nově mohou občané podávat žádosti o vydání občanského průkazu i v pátek, a to v době od 8 do 12 hodin. Poprvé tak mohou učinit v pátek 27. ledna a nabídka platí až do odvolání. Vyzvednout si pak mohou lidé občanský průkaz kdykoliv v úředních hodinách.  

„Čekací doby jsou nejdelší v pondělí a ve středu v odpoledních hodinách. Pohybují se i kolem pětačtyřiceti minut,“ říká vedoucí odboru vnitřních věcí Petra Štefečková. Těm, kteří si chtějí čekání na vyřízení nového občanského průkazu zkrátit, proto doporučuje zavítat na úřad v Jesenické ulici v úterý, ve čtvrtek nebo nově v pátek během úředních hodin. „Kratší dobu trvá vyřízení dokladu v dopoledních hodinách, což se týká všech dnů v týdnu,“ dodává Štefečková.

Žádosti o nové doklady se vyřizují v městské úřadovně v Jesenické ulici 31. Bližší informace poskytne Helena Hufová, tel.č. 583 388 129, e-mail: helena.hufova@sumperk.cz.

-red- ÚŘEDNÍ HODINY PRO VYDÁVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH OBČANSKÝCH PRŮKAZŮ

Pondělí a středa800 - 12001245 - 1645
Úterý a čtvrtek800 - 12001245 - 1515
Pátek800 - 1200

Vytvořeno 25.1.2012 14:48:55 | přečteno 12046x | navratil
load