Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Partnerské město Bad Hersfeld věnovalo výtěžek z prodeje štol, vína a koblížků šumperským organizací

2009_12_12 BH vánoce

Jako každým rokem prodávali zástupci Bad Hersfeldu v průběhu prosincových Vánoc na Točáku štoly, koblížky a svařené víno. Letos se během dvou dnů podařilo získat 19.185,- Kč. Peníze byly rozděleny mezi dvě šumperské organizace - ; Charitu Šumperk (9.685,- Kč) a Územnímu organizaci Svazu diabetiků ČR při nemocnici v Šumperku (9.500,- Kč).

V úterý 12.ledna předal starosta města Šumperka Zdeněk Brož předal finanční dar od partnerského města Bad Hersfeld zástupkyním organizací - ředitelce Charity Šumperk paní Marii Vychopeňové a předsedkyni Územní organizace Svazu diabetiků ČR při nemocnici v Šumperku paní Alene Sucháčkové.

2010_01_12 dar z bh2, obrázek se otevře v novém okněDaru si velmi ceníme, je důkazem, že město myslí i na staré a nemocné občany, kteří nejsou pro společnost atraktivní. Jiné skupiny občanů mohou tento dar vrátit alespoň ve formě propagace,“ uvedla paní Vychopeňová. Peníze Charita Šumperk využije pro ležící pacienty na nákup speciálních matrací a pomůcek, které zabraňují proleženinám. „Nákup antidekubitorů pomůže zejména rodinám, které o své nemocné členy pečují doma,“ doplnila ředitelka.

2010_01_12 dar z bh1, obrázek se otevře v novém okněPeníze použijeme zejména na činnost svazu,“ sdělila paní Sedláčková. „Dvakrát ročně organizujeme rekondiční pobyty členů na Ramzové, několikrát ročně pořádáme různé odborné přednášky, poznávací zájezdy“, přiblížila použití daru paní Sedláčková. „Pacienti s těžkou cukrovkou se sami těžko někam vypraví, s námi jsou v bezpečí, protože pokaždé jede i lékařka, takže mají zajištěnou zdravotní péči,“ doplnila Sedláčková.

Myšlenka Karl-Ernsta Wiecherse, radního z Bad Hersfeldu a zároveň předsedy Společnosti česko-německého porozumění Šumperk-Jeseníky, byla realizována již posedmé. Finanční dar za prodej vánočních štol, koblížků a svařeného vína obdrželi handicapované děti z Pomněnky, Šumperský dětský sbor, místní pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, Dětský klíč, Schola Viva a v loňském roce Sbor dobrovolných hasičů Šumperk-Temenice a Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí - Klub Čtyřlístek.

V roce 2009 se poprvé realizovala obdobná akce také v německém Bad Hersfeldu. Zástupci města Šumperka tři dny prodávali typické české vánoční cukroví na vánočním trhu v centru Bad Hersfeldu. Výtěžek z prodeje byl věnován společnosti Community work, jíž předsedá manželka starosty Hartmuta H. Boehmera. Společnost Community work působí v oblasti péče o seniory, pracovníci této společnosti navštěvují seniory v jejich domovech a pomáhají s různými drobnými pracemi, pochůzkami, nákupy apod.

Vytvořeno 18.1.2010 8:54:48 | přečteno 2741x | jahnova
load