Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

OZV o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj nebo jiné technické herní zařízení

Zastupitelstvo města Šumperka dne 13. července 2010 schválilo vydat Obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku za provozovaný výherní hrací přístroj nebo jiné technické herní zařízení povolené Ministerstvem financí s účinností od 1. 8. 2010.

Nově schválená OZV proti předchozí OZV 9/2003 rozšiřuje rozsah zařízení, u kterých bude vybírán místní poplatek, a to o jiné technické herní zařízení povolené Ministerstvem financí (THZ).

Místní poplatek za THZ byl schválen zákonem 183/2010 Sb., kterým se mění zákon č. 115/2001 Sb., o podpoře sportu, ve zněních pozdějších předpisů, zákona č. 290/2002 Sb., o přechodu některých dalších věcí, práv a závazků České republiky na kraje a obce, občanská sdružení působící v oblasti tělovýchovy a sportu a o souvisejících změnách a o změně zákona č. 157/200 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky, ve znění zákona č. 10/2001 Sb., a zákona č. 20/1966 Sb., o péči o zdraví lidu, ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.

Velká novela zákona o loteriích měla umožnit obcím rozhodovat o automatech na svém území, zavést pojem THZ. Tím, že zákon nebyl prezidentem podepsán není k dispozici výklad pojmu THZ.

Město Šumperk se rozhodlo po konzultaci s ministerstvem vnitra vydat příslušnou OZV.

Předpokládaná částka místních poplatků za THZ na území města Šumperka je odhadována na 450 tis. Kč za čtvrtletí. Přesnou evidenci THZ na území města Šumperka má Finanční úřad Šumperk se kterým bude město Šumperk v této problematice spolupracovat.

Vytvořeno 14.7.2010 11:02:53 | přečteno 2391x | jahnova
load