Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Osudové osmičky v našich dějinách: 1918 - 2008

Logo Fondu budoucnosti

V posledním říjnovém víkendu proběhl v Šumperku významný projekt Osudové osmičky v našich dějinách: 1918 - ; 2008.

Město Šumperk zorganizovalo pro středoškolské studenty ze Šumperka a z Würzburgu zajímavý česko-německý projekt. Hlavním cílem dvoudenního projektu bylo prohloubit znalost společných dějin českého a německého národa, přiblížit zejména mladým účastníkům pohled na významné dějinné události z pohledu českých a německých přednášejících.

Díky zajímavým tématům referátů často probíhaly živé diskuze a konfrontace názorů na významné mezníky novodobých dějin obou národů,“ přibližuje náplň projektu Vlasta Vitásková, koordinátorka projektu. „Dotazy na přednášející se ale nedržely striktně přednášených témat, zabrousilo se i do témat zdánlivě s projektem nesouvisejících jako je společná Evropa, Evropská komise, byrokracie, svoboda, vyváženost českých a německých učebnic a jiné,“ doplňuje Vitásková.

Projekt byl uskutečněn za finanční podpory Česko-německého fondu budoucnosti a také za finanční podpory Společnosti česko-německého porozumění Šumperk-Jeseníky.

Pro projekt se nám podařilo zajistit účast významných hostů. Pozvání přijal pan Gerhard Wanitschek, profesor Tomáš Růžička, přednosta okresního úřadu Würzburg (Landrat) Engelhardt Nuss, poslanec Jan Březina, člen koordinační rady Česko-německého diskusního fóra Zdeněk Susa, spolkový předseda sdružení Ackermann-Gemeinde Würzburg Adolf Ullmann,“ vyjmenovává významné hosty paní Vitásková.

Němečtí studenti mimo „pracovních povinností“ poznali naši zemi i z kulturní stránky. Navštívili ruční papírnu ve Velkých Losinách, vernisáž výstavy „Bible očima světa, svět očima bible“, Punkevní jeskyně, přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně a absolvovali prohlídku města Šumperka s průvodcem.

Další informace v Šumperském zpravodaji č. 21.

Ing. Vlasta Vitásková, vedoucí odboru správního a vnitřních věcí
Ing. Andrea Jahnová, tisková mluvčí

Vytvořeno 28.11.2008 10:09:16 | přečteno 2246x | jahnova
load