Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Opravované ulice J. z Poděbrad a Šumavskou pokryje asfaltový koberec

V cílové rovince se ocitla čtvrtá etapa revitalizace ulice J. z Poděbrad a přilehlých lokalit.

Příští týden tak již tuto oblast nebudou muset řidiči složitě objíždět. Po téměř tříměsíční pauze se otevřou dvě nové okružní křižovatky, jež vyrostly v ulici Šumavské - první v místě křížení s ulicí J. z Poděbrad, druhá pak v křižovatce s ulicemi Gen. Svobody a Husitskou. Od soboty 7. do středy 11. listopadu přitom pokryje pěticentimetrová vrchní finální asfaltová vrstva nejen celou rekonstruovanou komunikaci, ale také ulici Tatranskou a část ulice Langrovy. V době, kdy se bude pracovat na konečných vrstvách, musejí řidiči počítat s objížďkami a v daných úsecích nesmějí parkovat.

ikona souboruMapa uzavírek

Jako první se dočkají asfaltového koberce již zmíněné okružní křižovatky a úsek mezi nimi, v této části přitom nebudou moci řidiči se svými vozy parkovat již od pátečního rána. Živičný povrch zde začne firma pokládat v sobotu 7. listopadu úderem sedmé ranní a celá oblast bude uzavřena až do neděle 8. listopadu do osmé ranní. Projíždět tudy nebudou moci ani autobusy. „Linky městské hromadné dopravy číslo 2, 3 a 4 budou celou sobotu mimo provoz. Celý úsek bude uzavřený těžkými vozidly a přenosnými zátarasy. Na to, aby do oblasti nikdo nevjel, budou dohlížet státní i městští policisté,“ uvedl tajemník šumperské radnice Petr Holub.

V sobotu 7. listopadu se uzavře rovněž část Langrovy ulice, a to od restaurace Koruna po Tatranskou ulici. Zde se bude pokládat živičný povrch v neděli 8. listopadu a zátarasy z této oblasti zmizí v pondělí 9. listopadu ráno. V tento den se bude asfaltovat ulice J. z Poděbrad v úseku mezi ulicemi Tatranskou a Šumavskou, který se uzavře již v neděli ráno a průjezdný bude až v úterý 10. listopadu.

Z hlediska parkování nejsložitější oblast, úsek ulice J. z Poděbrad od ulice Šumavské po ulici Vítěznou, bude uzavřený od pondělního rána do středy 11. listopadu do osmi ráno. Asfaltový koberec tu bude firma pokládat v úterý 10. listopadu. Jako poslední pak přijde na řadu ve středu 11. listopadu Tatranská ulice, jež se uzavře ve středu v šest hodin ráno a opět otevře ve čtvrtek ráno v osm hodin. Od tohoto dne již budou moci řidiči využívat i nově vybudované parkoviště.

„Základní podmínkou je, aby finální asfaltovou vrstvu do doby, než vyzraje, nic nenarušilo. První den uzavírky se pak budou upravovat nájezdy na parkoviště. Do uzavřených úseků se tak vždy po dva dny nebude moci vjíždět a na odstavných plochách podél asfaltované komunikace nemohou ani parkovat vozidla,“ zdůrazňuje Holub a dodává, že pokud zde někdo auto odstaví, musí počítat s tím, že bude odtaženo. „Kromě odtahu zaplatí i nemalou blokovou pokutu za nerespektování přenosného dopravního značení,“ upřesňuje tajemník. Jedinou výjimkou bude podle něj Tatranská ulice, která bude průjezdná do středy 11. listopadu do šesté ranní, aby mohli vyjet ti, kteří parkují na ploše u garáží. Na všechny uzavřené úseky přitom řidiče již nyní upozorňují přenosné dopravní značky se zákazy vjezdu a stání a s příslušnými daty. „Rád bych apeloval na všechny řidiče, aby dopravní značení striktně dodržovali. Vyhnou se tak nemalým problémům s policií,“ zdůrazňuje Holub.

Vodorovné dopravní značení dostanou opravené vozovky od pondělí 23. do pátku 27. listopadu. Od 1. prosince do 31. května příštího roku bude celá stavba vedena v režimu předčasného užívání a rychlost zde bude upravena dopravními značkami. V té době „poběží“ poslední pátá etapa rekonstrukce, během níž se dokončí případné nedodělané stavby ve vnitroblocích, rozmístí se mobiliář, vybaví sportoviště a dokončí sadové úpravy. V nadcházejících měsících se proto nepočítá s uzavírkou, ale jen s dopravním omezením. Aktuální stav mohou všichni zájemci zjistit na městském webu zde.

Po položení asfaltového koberce odstartuje firma Ekozis proměnu náměstí Republiky, na jehož revitalizaci vyčlenilo město více než čtyři a půl milionu korun. Řidiči tak musejí počítat s tím, že zde zhruba měsíc nezaparkují, využít však budou moci nové parkoviště v ulici Tatranské. V prosinci se pak plocha v prostoru před domem zvaném „rohlík“ upraví tak, aby se v zimním období dala pro parkování využívat.

Zuzana Kvapilová,
Šumperský zpravodaj

Dotčené autobusové linky

Sobota 7.11.: linky MHD č. 2 (Sumtex - stadion - Domov důchodců - krytý bazén - Sumtex), č. 3 (žel. st. - Temenická samoobsluha - Mototechna - žel. st.) a č. 4 (aut. st. - nemocnice - hřbitov - nám. Republiky - aut. st.) budou mimo provoz; linka 930 209 (Šumperk - Bratrušov - Kopřivná - Hanušovice) pojede z autobusového nádraží Jesenickou ulicí na ulici Lidickou a po ulici Vítězné na zastávku Šumperk, rozcestí k sanatoriu obousměrně.

Neděle 8.11. - středa 11.11.: zastávky MHD č. 1, 3, 4 a 5 budou přemístěny z ul. J. z Poděbrad 28 na ul. J. z Poděbrad 24, z ul. J. z Poděbrad 73 na rozcestí k sanatoriu, z náměstí Republiky k Mountfieldu v Temenické ulici. Meziměstské linky 930216 a 930209 budou přemístěny z náměstí Republiky k Mountfieldu v Temenické ulici.

Středa 11.11. - pondělí 30.11.: zastávky MHD č. 1, 3, 4 a 5 a meziměstské linky 930216 a 930209 budou přemístěny z náměstí Republiky k Mountfieldu v Temenické ulici.

Od úterý 1. prosince budou linky MHD i meziměstské linky vedeny po původních trasách.

Logo ROP, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 3.11.2009 13:52:36 | přečteno 2381x | jahnova
load