Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Obecně závazná vyhláška o odpadech

Obecně závazná vyhláška č. 8/2008, kterou se stanoví systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících na území města Šumperka a systém nakládání se stavebním odpadem na území města Šumperka (vyhláška o odpadech).

Zastupitelstvo města Šumperka na svém zasedání dne 23. 11. 2008 schválilo mimo jiné i Obecně závaznou vyhlášku č. 8/2008, kterou se stanoví systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících na území města Šumperka a systém nakládání se stavebním odpadem na území města Šumperka (vyhláška o odpadech). Vyhláška nabývá účinnosti dnem 01. 12. 2008 a nahrazuje Obecně závaznou vyhlášku č. 7/2007, kterou se stanoví systém shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů vznikajících na území města Šumperka a systém nakládání se stavebním odpadem na území města Šumperka (vyhláška o odpadech).

Doposud platná vyhláška o odpadech je měněna tak, aby byly i sběrny (tj. výkupny papíru a kovů) místy k odkládání odpadů. Dále je nově doplněna příloha číslo 2 o typy nádob, které byly zařazeny do systému svozu.

Seznam změn:
a) je nově formulován celý článek 3
b) je nově přidáno do článku 4, odst. 1, písmeno e)
c) do přílohy číslo 2 jsou doplněny nové typy nádob, do kterých je ukládán komunální odpad (podzemní kontejnery, kontejnery na bioodpad).

Poplatky za odpad řeší samostatná vyhláška. V současné době je platná OZV 9/2007, o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (OZV o poplatku za odpad).

Všechny platné vyhlášky najdete na webových stránkách města Šumperka (zde).

Vladimír Hošek, odbor životního prostředí, oddělení odpadů a ovzduší
Ing. Andrea Jahnová, tisková mluvčí

Vytvořeno 29.10.2008 9:02:19 | přečteno 2846x | jahnova
load