Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Návštěvnost Kina Oko Šumperk

Unie filmových distributorů každoročně sestavuje pořadí kin podle jejich návštěvnosti, tržeb a průměrného počtu diváků na jedno představení. Kino Oko Šumperk dosáhlo mezi stálými jednosálovými kiny (nejsou započítána multikina, se kterými šumperské Kino Oko není srovnatelné) v roce 2007 vynikajících výsledků.

Kino Oko je na Moravě na druhém místě ve všech ukazatelích. V roce 2007 navštívilo Kino Oko Šumperk 72.761 diváků, na prvním místě je kino Velké Zlín (116.424 diváků), na třetím místě se umístilo kino Metro 70 Prostějov (55.269 diváků). Při srovnání kin v celé ČR za rok 2007 (bez dvaceti multikin) se Kino Oko v návštěvnosti umístilo na třetím místě za Zlínem a Lucernou Praha a v tržbách na čtvrtém místě za Zlínem, Prahou a Ústí nad Labem

V celorepublikovém žebříčku (včetně multikin) má Kino Oko Šumperk druhou nejvyšší průměrnou návštěvnost na jedno představení - 81 diváků. Vítězné kino Zlín má průměrnou návštěvnost jednoho představení 154 diváků, na třetím místě je Jablonec nad Nisou - 71 diváků.
Pozn.: Kina, která vykazují vyšší průměr, nepatří mezi stálá (hrající denně), jedná se o letní kina, nebo kina, která hrají nepravidelně, např. Plzeň s průměrem 445 diváků odehrála jen dvě představení za rok.

Zdena Holubářová, ředitelka Kina Oko
Ing. Andrea Jahnová, tisková mluvčí

Vytvořeno 4.3.2008 13:45:24 | přečteno 5653x | jahnova
load