Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Městský úřad v Šumperku je zapojen do projektu Czech POINT

Logo Czech Point

Na Městském úřadě v Šumperku lze nyní za správní poplatek prostřednictvím projektu Czech POINT pořídit čtyři druhy ověřených výpisů - ; výpis z Katastru nemovitostí České republiky, výpis z Obchodního rejstříku České republiky, výpis z Živnostenského rejstříku České republiky a výpis z Rejstříku trestů České republiky.

Výpisy lze pořídit na informacích Městského úřadu - v budově radnice na náměstí Míru 1 v kanceláři č. 9 a v úřadovně na ulici Jesenická 31 v kanceláři č. 1.

Cílem projektu Czech POINT je ulehčit občanům komunikaci se státem či úřadem prostřednictvím asistovaného místa výkonu veřejné správy - tedy prostřednictvím jednoho universálního místa tak, aby byly minimalizovány požadavky na občany. V budoucnu na pracovištích označených logem Czech POINT bude možné získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny, převést písemné dokumenty do elektronické podoby a naopak, získat informace o průběhu správních řízení ve vztahu k občanovi a podat podání pro zahájení řízení správních orgánů (www.czechpoint.cz). Prvním krokem k tomuto cíli je poskytování výpisů z Katastru nemovitostí České republiky, z Obchodního rejstříku České republiky, z Živnostenského rejstříku České republiky a z Rejstříku trestů České republiky.

Výpis z Rejstříku trestů

Pro výpis z Rejstříku trestů České republiky (při elektronickém podání prostřednictvím Czech POINTu) si občan musí zažádat osobně s platným dokladem totožnosti, výpis z rejstříku trestů nelze předat jiné osobě ani na základě ověřené plné moci. Za výpis z Rejstříku trestů občan zaplatí správní poplatek ve výši 50,- Kč.

Výpis z Katastru nemovitostí

O výpis z Katastru nemovitostí České republiky může občan požádat třemi způsoby - na základě listu vlastnictví, podle seznamu nemovitostí nebo podle seznamu jednotek.

  • Při výpisu podle listu vlastnictví musí občan znát katastrální území a číslo listu vlastnictví.
  • Při výpisu podle seznamu nemovitostí musí občan znát katastrální území a dále buď parcelní číslo požadované nemovitosti (jedná-li se o pozemek nebo stavební parcelu), nebo číslo popisné (jedná-li se o stavbu).
  • Při výpisu podle seznamu jednotek (např. velké stavby dělící se na jednotlivé byty, garáže apod.) musí žadatel znát popisné číslo domu a přesné číslo bytu v domě.

Za výpis z Katastru nemovitostí občan zaplatí správní poplatek dle rozsahu výpisu - za první stránku výpisu 100,- Kč a za druhou a další strany výpisu 50,- Kč (např. při rozsahu 5 stran občan zaplatí 300,- Kč).

Výpis z Obchodního rejstříku

O výpis z Obchodního rejstříku České republiky může požádat občan na základě znalosti IČ obchodní organizace.

Za výpis z Obchodního rejstříku občan zaplatí správní poplatek dle rozsahu výpisu obdobně jako u výpisu z Katastru nemovitostí - za první stránku výpisu 100,- Kč a za druhou a další strany výpisu 50,- Kč.

Výpis z Živnostenského rejstříku

O výpis z Živnostenského rejstříku České republiky požádat občan na základě znalosti IČ obchodní organizace.

Za výpis z Živnostenského rejstříku občan zaplatí správní poplatek dle rozsahu výpisu obdobně jako u výpisu z Katastru nemovitostí - za první stránku výpisu 100,- Kč a za druhou a další strany výpisu 50,- Kč.

Další informace o projektu Czech POINT naleznete na internetových stránkách www.czechpoint.cz.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

Vytvořeno 14.1.2008 16:13:16 | přečteno 5883x | jahnova
load