Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město nabízí nové suvenýry

turistická známka 100 let radnice j

Od 1. května budou pro návštěvníky i obyvatele města k dispozici nové upomínkové předměty. Nově se tak v nabídce objeví turistické známky, turistické vizitky, turistické deníky, sběratelské buttony s heraldickým znakem města nebo turistická lékárnička. Tyto předměty budou k dispozici na průvodcovském stanovišti na radnici, v expozici čarodějnických procesů a RMIC. Známky a vizitky budou v prodeji jen na místech, ke kterým se vážou.

„Turistická známka je celorepublikově jedním z nejoblíbenějších sběratelských turistických předmětů. Jedná se o dřevěné kolečko s vypáleným motivem, přičemž každý motiv je atraktivním turistickým cílem např.: hrady, zámky, horské vrcholy, rozhledny, města apod. a má pevně stanovené číslo. V prodeji bude turistická známka č. 784 Šumperk a výroční turistická známka, která byla speciálně vyrobena v limitované edici ke
100. výročí znovupostavení radnice,“ uvedl k turistickým známkám referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška  a dodal, že známka bude v prodeji za 30 Kč.

Oblíbenost známek se dostala i přes hranice ČR a k dostání jsou v Polsku, Německu, Itálii nebo Anglii. Vzhledem k tomu, že firma Turistické známky z Rýmařova vydává pravidelně katalog turistických známek a na svém webu má propracovaný informační systém s interaktivní mapou míst, kde se turistické známky prodávají, jedná se o zajímavou formu propagace. V minulém roce se v Šumperku prodalo asi 2 000 ks těchto známek.

„Podobné oblibě se těší i turistický deník a vizitky, které se do něj sbírají. Princip spočívá v tom, že každý turistický cíl má svoji vizitku, která má formu číslované samolepky, která se lepí do turistického deníku. Sběratel tak má ucelený přehled o navštívených místech, do deníku si navíc může otisknout razítka turistických cílů a dělat si poznámky. Bude-li chtít tedy někdo vizitku „Radniční věž v Šumperku“, bude si pro ni na radnici dojít. V nabídce jsou ještě vizitky Expozice Čarodějnických procesů a Šumperk. Turistický deník se dá pořídit za 50 Kč, vizitky za 12 Kč. V loňském roce byla po turistických známkách a vizitkách velká poptávka, snažili jsme se tedy zájemcům vyjít vstříc,“ doplňuje informace Vondruška.

Dalším produktem je turistická lékárnička z nepromokavého materiálu s potiskem motivu města a internetovou adresou www.sumperk.cz, která se dá připevnit na kolo či za opasek. Cena této lékárničky je 85 Kč. Pro sběratele je potom určena placka s heraldickým symbolem z edice buttonů - placek se znaky měst a obcí, která bude v prodeji za 25 Kč. Suvenýry a další propagační předměty města jsou k vidění na https://www.sumperk.cz/cs/turisticke-informace/suvenyry-k-zakoupeni.html.

 

MgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

Vytvořeno 29.4.2011 15:42:07 | přečteno 4345x | navratil
load