Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Medaile z Bad Hersfeldu

PA120141

Šumperští mladí sportovci, kteří se letos zúčastnili závodu „Lollslauf“ v partnerském městě Bad Hersfeldu, letos sbírali kovy nejcennější.

Devátý ročník běhu „Lollslauf“ se opětovně konal v rámci říjnového svátku Lullusfest, jehož věhlas sahá za hranice města i státu. Běhu se letos zúčastnilo rekordních 3278 sportovců, o to cennější jsou medaile, které si šumperští sportovci a sportovkyně dovezli.

PA120149, obrázek se otevře v novém okněVítězný šumperský tým v závodě na 10 kilometrů, jež s časem 0:38:09 o deset vteřin porazili tým TV 03 z Breitenbachu, startoval ve složení David Chytil, David Axman, Ondřej Švub, Jiří Horčička a Michal Kautz. „Družstvo z Breitenbachu mělo tři výborné běžce, kteří šli hned na začátku dopředu, ostatní dva se drželi s námi v závěsu za svými kolegy. Závod se rozhodl dvě stě metrů před cílem, kdy trojice Němců musela dle pravidel na oba závodníky počkat,“ přiblížil průběh běhu David Chytil. „Atmosféra závodu je nádherná, nejen díky svátku je ve městě mnoho lidí, kteří hlasitě fandí a hecují běžce k lepším výkonům,“ chválil organizaci závodu David.

PA120065, obrázek se otevře v novém okněRadost udělaly Květoslavu Vykydalovi, který šumperské sportovce do Bad Hersfeldu vybírá a doprovází, i členky šumperského atletického oddílu. Přední místa v individuálním žákovském běhu dívek patřila Michaele Pavlů, Barboře Chytilové a Kateřině Němečkové.

Více informací v ikona souboruŠumperském zpravodaji č. 21.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

Vytvořeno 1.12.2008 9:32:38 | přečteno 2848x | jahnova
load