Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Klášterní hudební slavnosti Šumperk

Dovolujeme si Vás informovat o připravovaném 2. ročníku festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk, který se bude konat od 7. do 13.července 2008 v Šumperku v prostorách bývalého klášterního kostela Zvěstování Panny Marie.

Pro letošní ročník jsme připravili 4 koncerty s mezinárodním obsazením a neskrýváme, že náš festival má velké ambice stát se jedním z nejrenomovanějších festivalů klasické hudby v regionu v tomto období.

Zahajovací koncert v pondělí 7.7.2008 nabídne večer zasvěcený hudbě Antonia Vivaldiho, jehož 330. výročí narození si letos připomínáme. Český smyčcový orchestr Barocco sempre giovane s houslistkou Ivou Kramperovou zahrají skladbu Čtvero ročních dob.

Ve středu 9.7.2008 vystoupí na koncertě vokální hudby maďarský soubor Banchieri Singers.

Varhanní hudba převážně období baroka nás bude provázet koncertem v pátek 11.7.2008, na kterém vystoupí polský varhaník Waclaw Golonka.

Závěrečný koncert v neděli 13.7.2008 bude věnován komornímu orchestru ze Slovenska, Komorný sólisti Bratislava přivezou do Šumperka hudbu J.S.Bacha a dalších autorů.

Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru a na stanovišti průvodců v budově radnice v Šumperku. Hromadné objednávky přijímáme v kanceláři Agentury J+D.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Roman Janků,
intendant a umělecký ředitel festivalu

ikona souboruSlovo k účinkujícím
ikona souboruPlakát

Vytvořeno 18.6.2008 15:11:41 | přečteno 2690x | jahnova
load