Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Klášterní hudební slavnosti Šumperk nabídnou mimořádné hudební zážitky

KHS komplet

K letním měsícům v Šumperku patří neodmyslitelně festival Klášterní hudební slavnosti Šumperk. Zahajovací koncert 5. ročníku festivalu proběhne v neděli 26. června 2011 ve 20 hodin a nabídne oratorium Stabat Mater Antonína Dvořáka. Všechny festivalové koncerty bude v Šumperku hostit klášterní kostel Zvěstování Panny Marie. Další koncerty jsou naplánovány následující tři neděle po sobě. Kromě koncertu v Šumperku se připravují satelitní koncerty v Jeseníku, Uničově a v Loučné nad Desnou.

Zahajovací koncert v neděli 26. června 2011 nabídne od 20 hodin mimořádný hudební zážitek. Oratorium Stabat Mater Antonína Dvořáka v podání Moravské filharmonie Olomouc spolu s Akademickým sborem Žerotín pod taktovkou dirigenta Pavla Koňárka.

 

„Kvarteto sólistů nabídne hvězdné mezinárodní obsazení: Eva Hornyáková – soprán (Slovensko, sólistka ND v Bratislavě), Jana Wallingerová – alt (bývalá členka Motýlů Šumperk, sólistka ND v Brně), Ondrej Šaling – tenor (Slovensko, sólista ND v Bratislavě), David Szendiuch – bas (sólista MD Olomouc),“ říká k úvodnímu koncertu hlavní organizátor Roman Janků a dodává, že na prostory klášterního kostela se museli přijet podívat zástupci MFO, zda se do klášterního kostela vůbec vejdou.

 

V neděli 3. července 2011 od 20 hodin se návštěvníci můžou těšit na gotickou, renesanční a raně barokní evropskou hudbu v podání souboru Rožmberská kapela, která hraje na dobové nástroje a vystupuje v dobových kostýmech. Na festival přiváží program „Elixír života“ – Hudba na evropských panovnických dvorech období renesance. Druhý den v pondělí 4. července 2011 vystoupí soubor v rámci festivalu na koncertě v Kulturním domě v Loučné nad Desnou také od 20 hodin. 

 

„Nejlepší česká houslistka současnosti Gabriela Demeterová a jedna z nejlepších světových harfistek Jana Boušková rozezní struny v neděli 10. července 2011 od 20 hodin přijíždějí na tři festivalové koncerty s programem, který nabídne skladby N. Paganiniho, H. I. F Bibera, W. A. Mozarta, J. Masseneta, J. K. Krumpholze a M. Ravela. Kromě koncertu v Šumperku zahrají v pondělí 11. července 2011 od 20 hodin v Kapli v Jeseníku a v úterý 12. července 2011 od 20 hodin v Koncertní síni v Uničově.

 

Závěr festivalu bude patřit hudbě Wolfganga Amadea Mozarta. Večer s názvem Mozart gala nabídne serenádu „Malá noční hudba“ a Koncertantní symfonii pro housle, violu a orchestr. Pozvání na festival přijal světově proslulý Sukův komorní orchestr, jenž se v Šumperku představí poprvé. Jako sólisté Koncertantní symfonie vystoupí koncertní mistr SKO, houslista Martin Kos a violista Karel Untermüller. Koncert se koná v neděli 17. července 2011 od 20 hodin v Klášterním kostele v Šumperku.

 

Vstupenky je možné zakoupit v Informačním centru v Šumperku, v pokladně Domu kultury Šumperk, na průvodcovském stanovišti šumperské radnice,v pokladně divadla P. Bezruče Jeseník, v IC pasáži Alkron v Jeseníku, v MIC Uničov. Festival se koná s podporou města Šumperka a pod záštitou starosty města Šumperka Zdeňka Brože a pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Radovana Rašťáka.

 

Podrobné info zde

Vytvořeno 10.6.2011 15:27:42 | přečteno 3824x | navratil
load