Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Klášterní hudební slavnosti a Čarodějnické procesy

Výstava Čarodějnické procesy v Šumperku výhodně pro majitele vstupenky na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti Šumperk v neděli 11. července 2010.

Pořadatelé IV. Klášterních hudebních slavností Šumperk přicházejí se zajímavým nápadem jak spojit výstavu a koncert v jeden zážitek.

Pro každého držitele vstupenky na zahajovací koncert IV. ročníku Klášterních hudebních slavností Šumperk v neděli 11.7.2010 se nabízí možnost navštívit před začátkem koncertu expozici výstavy Čarodějnické procesy v Geschaderově domě, a to za symbolickou cenu. Každý, kdo se v tento den prokáže vstupenkou na koncert téhož dne večer, získá slevu ze vstupného a zaplatí pouze 10 Kč.

Otevírací doba v expozici bude ten den prodloužena tak, aby poslední návštěvníci mohli pohodlně stihnout začátek koncertu od 20 h. Přesto se doporučuje navštivit výstavu nejpozději do 19 h, protože samotná prohlídka trvá i s audioprůvodcem cca 40 min. a vzhledem k omezené kapacitě prostoru expozice jsou návštěvníci vpouštěni v 15minutivých intervalech po skupinkách maximálně 15 osob.

Věříme, že tento malý bonus bude milým zpestřením pro návštěvníky koncertu a vítanou možností navštívit výstavu, která teprve v dubnu tohoto roku spatřila světlo světa.

Více o expozici zde.

IV. Klášterní hudební slavnosti Šumperk představují své plány

Také v letošním červenci ožije Šumperk festivalem klasické vážné hudby. IV. Klášterní hudební slavnosti Šumperk jsou již připraveny a my bychom rádi pootevřeli programová dvířka tohoto festivalu. V letošním roce se mohou příznivci koncertů v Šumperku a okolí těšit na 4 výjimečné koncerty, které se budou konat v prostorách Klášterního kostela v Šumperku od 10.7. do 1.8.2010. Koncerty jsou naplánovány na nedělní večery a všechny budou velkou hudební událostí nejen pro Šumperk, ale pro celý region Olomouckého kraje.

Zahajovací koncert v neděli 11. července 2010 nabídne od 20 hodin v prostorách Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku večer s jedinečným souborem Clarinet Factory. Soubor se prezentoval v Šumperku již dvakrát, v cyklu Klasika Viva vystupoval ještě pod názvem České klarinetové kvarteto. Členové tohoto souboru na sebe upozornili nejen změnou názvu, ale v poslední době především spoluprací s Lenkou Dusilovou nebo také společným muzicírováním s fenomenálním multiinstrumentalistou Bobby McFerrinem při jeho prvních koncertech v Česku v loňském roce. Na festivalu se můžeme těšit na program ze skladeb starých mistrů a vlastní tvorby souboru.

Druhým festivalovým koncertem přivítáme v neděli 18. července 2010 od 20 hodin v Klášterním kostele varhanního virtuóza z Polska - Waclava Golonku. Ke svému koncertu v rámci festivalu přizval ještě trumpetistu Tomasze Ślusarczyka. Na programu zazní především skladby polského baroka, pro českého posluchače ne příliš známé.

Třetí koncert festivalu v neděli 25. července 2010 bude svým způsobem opravdovou lahůdkou. V Klášterním kostele vystoupí od 20 hodin houslový virtuóz a znalec houslařského umění - Jaroslav Svěcený. Znalci houslového umění se mohou těšit nejen na setkání s mimořádnou hudební osobností a krásný program složený z děl barokních mistrů, ale také na povídání o houslích.

Závěrečný koncert připraví svým divákům nevšední zážitek. Dostaveníčko s Madame de Pompadour je název komponovaného hudebně-tanečního projektu, ve kterém se mísí hudba a tanec období vlády francouzského krále Ludvíka IX. Nechybí kostýmovaní tanečníci, rekonstrukce dobových tanců a vynikající hudba. Koncert se bude konat v Klášterním kostele v Šumperku v neděli 1. srpna 2010 od 20 hodin. Vystoupí taneční soubor Hartig a Ensemble Accento, soubor specializující se na autentickou interpretaci.

Vstupenky bude možné zakoupit v předprodejích v Informačním centru v Šumperku a v pokladně Domu kultury v Šumperku od 1. června 2010.

Roman Janků,
intendant festivalu

Vytvořeno 2.7.2010 13:37:58 | přečteno 3454x | jahnova
load