Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Každý svého zdraví strůjcem

… je název úspěšné putovní výstavy, se kterou se Liga proti rakovině Praha už třetím rokem vydává na pouť po českých a moravských městech. Hlavním cílem akce je oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny.

Smyslem projektu je netradiční formou informovat veřejnost o široké problematice onkologických onemocnění, akcent je kladen zejména na otázky prevence, vysvětlení rizik, na efektivní a osvědčená doporučení, jak se vyvarovat rakovině zdravým životním stylem a životosprávou.

Liga proti rakovině Praha se rozhodla představit téma rakoviny a její prevence z přívětivější tváře, proto oslovila významné kreslíře Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívu, Miroslava Bartáka, jejichž kresby tvoří volný doprovod, humorný kontrapunkt a svérázný komentář k verbálním obsahům. Humor a nadsázku přinášejí zároveň dokumentární fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všednodenního života. Součástí expozice jsou panely určené dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu přiměřeně svému věku.

Pro dětské návštěvníky a žáky škol jsou kromě dětské části expozice připraveny zábavné „hrátky“, kde si vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“. Děti si odnesou nejen poznání a zážitky, ale rovněž odměny a ceny.

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem nabízí také improvizovanou „vyšetřovnu“. Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. krevní tlak, BMI, procenta tuku v těle, ale také hladinu cholesterolu… V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala LPR ke spolupráci také specialisty - dermatology. Na místě bude přítomen odborný lékař, se kterým můžete konzultovat mateřská znaménka, pihy, změny na kůži.

Liga proti rakovině Praha společně se starostou Šumperka mgr. Zdeňkem Brožem, který nad akcí převzal záštitu, srdečně zvou malé i dospělé do Sadů 1. máje ve čtvrtek

9. září od 10.30 do 18.00 h a v pátek 10. září od 9 do 17 hodin.

Věříme, že odejdete poučeni, pobaveni a s třeba i s předsevzetím k rozumnějšímu životnímu stylu.

Srdečně zve Liga proti rakovině v Šumperku.

ikona souboruPutovní výstava Sumperk

Vytvořeno 26.8.2010 8:38:20 | přečteno 1942x | jahnova
load