Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jubilejní Mezinárodní folklorní festival odstartoval!

IMG 0423

Ve středu 18. srpna 2010 v 15:00 hodin grandiózně odstartoval jubilejní XX. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk. Několik set členů folklorních souborů místních, evropských i vyloženě exotických předvede své umění občanům i návštěvníkům Šumperka.

O velkolepé zahájení jubilejního ročníku festivalu se zasloužila společně s ředitelkou festivalu Libuší Drtilovou, starostou města Šumperka Zdeňkem Brožem a předsedou Folklorního sdružení ČR Zdeňkem Pšenicou významná osobnost, pod jejíž záštitou se festival koná - předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová. Následovala dvouhodinová ochutnávka představení zahraničních souborů a následně Posezení u cimbálu s muzikou Zbyňka Hrdličky.

XX. MFF Šumperk pořádá Sdružení přátel folkloru Severní Hané společně s městem Šumperkem a Folklorním sdružením ČR s aktivní pomocí souborů Markovice Postřelmov a Senioři Šumperk pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny P ČR Miroslavy Němcové, senátora Senátu P ČR Adolfa Jílka, poslance Poslanecké sněmovny P ČR Radima Fialy, emeritního poslance Petra Krilla, hejtmana Olomouckého kraje Martina Tesaříka a starosty města Šumperk Zdeňka Brože za finančního přispění Olomouckého kraje, města Šumperka a Ministerstva kultury ČR.

Ve čtvrtek 14. srpna se naplno „otevřou brány festivalu“ - na malé scéně „U sovy“. Již v 10:30 hodin vystoupí první soubory v rámci „Hudební pohlednice z ciziny“. Od 15:30 hodin půjde pěší zónou dožínkový průvod (od „Točáku“ k Malé scéně „U Sovy“), následovat budou oblastní dožínky a odpoledne se zakončí přehlídkou dechových hudeb Šumperka a okolí.

Páteční již celodenní program bude zahájen v 9:30 hodin na Malé scéně vystoupením zahraničních souborů, následovat bude odpoledne věnované tradicím v oblasti myslivosti.

V Pavlínině dvoře od 18:00 nastane velmi slavnostní chvíle. Festival získá statut a vlajku CIOFF pro svou výjimečnost z hlediska kvalitní organizátorské a umělecké úrovně. Následovat bude pořad „Vítejte u nás“ - koncert zahraničních souborů a ve 22:30 se program zakončí ohňostrojem.

V sobotu zástupce všech souborů přijme na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož, následovat bude představení hostů před radnicí, pěší zóna se promění v „Roztančenou ulici“ a celodenní program vystoupení domácích a zahraničních folklorních souborů včetně představení ukrajinské kultury, přehlídky lidových krojů a tvořivosti se zakončí tradiční veselicí.

Ve folklorním duchu budou v neděli představeny lidové zvyky, obyčeje, písně a tance a v Šumperku festival zakončí závěrečný pořad „Leť, písničko leť!“.

Další informace o konání Mezinárodního folklorního festivalu I.O.V. Šumperk včetně aktuálního programu jsou vyvěšeny na webových stránkách www.festivalsumperk.cz.

V rámci festivalu bude ve dnech 21.-22.08.2010 (sobota, neděle) výjimečně otevřena v Evropském domě setkávání (tzv. Geschaderův dům) expozice Čarodějnické procesy od 9 do 17 hodin, stejně jako klášterní kostel Zvěstování Panny Marie a výstavy ve Vlastivědném muzeu v Šumperku.

Mezinárodní folklorní festival C.I.O.F.F. - I.O.V. Šumperk
Pozvánka na ochutnávku oceněných „Regionálních potravin Olomouckého kraje“

Ing. Andrea Dostálová,
tisková mluvčí

MFF 2010 zahájení

IMG 0416

IMG 0416

 
IMG 0420

IMG 0420

 
IMG 0422

IMG 0422

 
IMG 0423

IMG 0423

 
 
Vytvořeno 19.8.2010 17:06:44 | přečteno 3206x | jahnova
load