Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Jesenická čtyřicítka zakládá novou tradici velkého vytrvalostního závodu v běžeckém lyžování

plakat jesenicka 40

Založit novou tradici velkého běžkařského závodu se chystají organizátoři Jesenické čtyřicítky. Jak název napovídá, půjde o masový závod s hlavní trasou o celkové délce 40 kilometrů a převýšením 1750 metrů. Pořadatelé připravují i méně náročnou trať, a to v délce 20 kilometrů s převýšením 970 metrů. Závod se uskuteční v sobotu 18. února 2012 v okolí Šumperka. 

„Vize projektu je postavená na uspořádání závodu na co nejkvalitnější úrovni ve všech směrech, přibližující se nejvíce známému závodu Jizerská padesátka, který je prozatím v České republice bezkonkurenčně jasnou jedničkou na poli hromadných maratonských závodů v běžeckém lyžování,“ sdělil organizátor Pavel Zitta. Podle něj se v tuzemsku pořádá jen pár závodů tohoto druhu a Jeseníky jsou neprávem více vnímány jako oblast pro sjezdové lyžování. Přitom těchto pár vytrvalostních závodů jako je právě Jizerská padesátka se seriálem Skitour, či od loňského roku seriál Stopa pro život zdaleka nepokrývá poptávku po tomto typu masových akcí.

„Je reálné dosáhnout již prvním ročníkem nového závodu v Jeseníkách velice slušné účasti v řádu několika set závodníků. Mohla by tak započít tradice pořádání akce, která v tomto směru Olomouckému kraji, Jeseníkům či Šumpersku chybí, a ve výsledku zpropagovat po celé republice kraj i region, ve kterém bude závod zrealizován,“ uvedl Zitta.

Trasa hlavního závodu odstartuje od přehrady Krásné a povede přes Anenský dvůr, dále nad Hraběšicemi, přes Traťovku, Hvězdu, Rabštejn Skřítek a zpět na Krásné. Zde se bude nacházet celé zázemí závodu. „Krásné je dobře dostupné pouhé dva kilometry od hlavního tahu ze Šumperka ve směru na Jeseník,“ zdůvodnil výběr startu i cíle organizátor.

Závodníci dostanou na startu čip naprogramovaný svým startovním číslem. Ten budou mít umístěný na noze. „Ihned po doběhnutí, se každý závodník dozví svůj výsledek,“ dodal Zitta s tím, že veškeré informace o závodu, propozice, možnost registrace i výsledky po závodě naleznou zájemci na webových stránkách závodu www.jesenicka40.cz-red-

Vytvořeno 6.2.2012 17:35:26 | přečteno 2101x | navratil
load