Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

III. Klášterní hudební slavnosti Šumperk

Také v letošním červenci ožije Šumperk festivalem klasické vážné hudby. III. Klášterní hudební slavnosti Šumperk jsou již připraveny a my bychom rádi pootevřeli programová dvířka tohoto mladého festivalu. Pro letošní rok jsme připravili 3 koncerty, které se budou konat 8.7.2009, 10.7.2009 a 17.7.2009, a všechny budou velkou hudební událostí nejen pro Šumperk, ale pro celý region Olomouckého kraje.

Zahajovací koncert ve středu 8. července 2009 nabídne od 20 h v prostorách Klášterního kostela Zvěstování Panny Marie v Šumperku večer Braniborských koncertů Johanna Sebastiana Bacha. Toto světově proslulé instrumentální dílo sestává ze šesti samostatných koncertů, na koncertu v Šumperku uslyšíme koncerty č.3, 4 a 5 v podání souboru historických nástrojů Ensemble Accento.

Druhým festivalovým koncertem přivítáme v pátek 10. července 2009 od 20 h v Pavlínině dvoře hvězdu našeho současného houslového nebe Gabrielu Demeterovou a soubor Collegium Gabriely Demeterové, který bude se sólistkou spoluúčinkovat. Program koncertu bude složen ze skladeb barokních mistrů G. Ph. Telemanna, H. I. F. Bibera, J. J. Quantze a G. Tartiniho. V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Závěrečný festivalový koncert v pátek 17. července 2009 od 20 h bude poctou jednomu z největších skladatelů hudební historie Georgu Friedrichu Händelovi. V letošním roce vzpomínáme 250 let od jeho úmrtí, a také proto jsme s radostí vybrali pro závěrečný koncert oratorium Mesiáš. Známé Alleluja z tohoto oratoria si jistě nenechají zasvěcení ujít. Večer bude v režii světoznámého českého souboru Musica Bohemica pod vedením Jaroslava Krčka.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodejích v Informačním centru v Šumperku a v pokladně Domu kultury v Šumperku.

Na setkání na koncertech festivalu se těší Roman Janků, intendant festivalu

Vytvořeno 1.7.2009 8:05:50 | přečteno 2275x | jahnova
load