Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Granty a dotace jsou rozděleny

Granty a dotace z rozpočtu města Šumperka jsou na rok 2009 rozděleny.

Město Šumperk každoročně poskytuje z rozpočtu města finanční prostředky na program „Granty a dotace“ na podporu činnosti neziskových organizací a organizací schválených Zastupitelstvem města Šumperka v seznamu vyjmenovaných akcí a činností, které pracují s dětmi a mládeží nebo ve zdravotně-sociální oblasti.

Část schvalování udílení grantů a dotací je v kompetenci Rady města Šumperka (vyjmenované akce do 50 tis. Kč, dotace na činnost, granty, veřejná finanční podpora), část je v kompetenci Zastupitelstva města Šumperka (vyjmenované činnosti nad 50 tis. Kč, vyjmenované akce nad 50 tis. Kč). Schvalovací proces byl ukončen dne 12.03.2009 na jednání Zastupitelstva města Šumperka schválením přidělení finančních částek na vyjmenované činnosti a vyjmenované akce nad 50 tis. Kč.

Na rok 2009 bylo rozděleno celkem 3.650.000,- tis. Kč - viz graf.

2009 03 23 granty graf, obrázek se otevře v novém okně

Konkrétní rozdělení naleznete na webových stránkách města Šumperka v oddílu Městský úřad Šumperk - Granty a dotace (zde). Nelze vypisovat všechny finančně podpořené projekty, organizace a činnosti, za zmínku ale rozhodně stojí alespoň 12 vyjmenovaných akcí: Pavlínin dvůr 2009, Preludium 2009, Klášterní hudební slavnosti, Klasika Viva, Divadlo v Parku, Blues Alive 2009, IX. Mezinárodní festival duchovní vokální hudby 2009, XIX.Mezinárodní folklorní festival I.O.V. Šumperk 2009, Džemfest 2009.

23.03.2009
Ing. Andrea Jahnová, tisková mluvčí

Vytvořeno 23.3.2009 16:54:55 | přečteno 1993x | jahnova
load