Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Farmářské trhy občerství podruhé Šumperk

FT řezník j

Potraviny přímo od farmářů a pěstitelů si obyvatelé Šumperka a okolí mohou opět nakoupit první pátek v měsíci, který tentokrát připadá na 6. května 2011. Trhy budou probíhat od 10 hodin a budou pokračovat až do 18 h nebo do vyprodání zásob na Hlavní třídě před Českou spořitelnou. Farmářské trhy pořádá Okresní Agrární komora Šumperk ve spolupráci s městem Šumperkem. Trhy se budou pravidelně opakovat vždy první pátek v měsíci až do října. V době Slavností města Šumperka budou trhy otevřené i v sobotu 4. června.

„Na minulých trzích sklidily největší úspěch tvarůžkové moučníky, které byly rozebrány do dvou hodin, s čímž výrobci vůbec nepočítali. Podobně dopadl i výrobce ovčích sýrů Michal Hrdlička z Brníčka. Pro některé návštěvníky trhů bylo rozprodané zboží zklamáním, ale podle slov prodejců s takovým zájmem vůbec nepočítali. Mnozí nakupující byli rozčarování absencí českého česneku, ale to bylo způsobeno omylem prodejce, který se chystal přijet v sobotu. Doufáme, že dětské nemoci máme za sebou, a že druhé farmářské trhy nabídnou dostatek zboží, které bude navíc daleko pestřejší,“ řekla k farmářským trhům Lucie Hošková z Okresní Agrární komory Šumperk.

„Nově se tak na trzích objeví kvasnicové pivo Loučenský Václav z minipivovaru Bravůr z Loučné nad Desnou nebo selský vykrmený brojlerový kohout. Tentokrát dojde i na slibovaný česnek, který bude doplněn o papriky plněné zelím. Zajímavostí budou určitě i výrobky z životabudiče rakytníku. Aby se bylo při vaření do čeho obléct, bude v prodeji kolekce kuchyňského textilu "made in Jeseníky" který se vyrábí ručně v chráněné dílně Dantex v Šumperku,“ doplnila informace Libuše Harbichová z oddělení kultury a vnějších vztahů.

Agrární komora bude kontrolovat původ výrobků, potravinářská a hygienická povolení,
u ekologických výrobků jejich správné značení. Přihláška a podrobné informace jsou uveřejněny na www.oaksumperk.cz. Zájemci o prodej se mohou přihlásit i telefonicky přímo na Okresní Agrární komoře Šumperk na čísle 583 214 494.

 

MgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

Vytvořeno 29.4.2011 16:55:30 | přečteno 4270x | navratil
load