Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dopravní značka „Zimní výbava“

Zimní výbava

Dopravní značky „Zimní výbava“ a „Zimní výbava-konec“ jsou dopravní značky, které platí od 01. 07. 2008, a označují úseky pozemní komunikace, na kterých je povinnost mít vozidlo kategorie M a N vybaveno od 1. listopadu do 30. dubna zimními pneumatikami. Dopravní značka „Zimní výbava“ přikazuje řidiči motorového vozidla pokračovat v jízdě jen za použití zimních pneumatik. A to na všech kolech (u vozidel do 3 500 kg včetně) nebo pouze na hnacích kolech (u vozidel nad 3 500 kg). Limitní hmotností 3 500 kg je pro účely této značky myšlena maximální přípustná hmotnost vozidla, podle staré legislativy hmotnost celková.

Za zimní pneumatiku je považována pneumatika, na jejíž bočnici je vyznačeno označení M+S nebo M.S nebo M/S nebo MS či terénní pneumatiky. Hloubka vzorku hlavních dezénových drážek nebo zářezů pneumatiky musí být nejméně 4 mm na všech kolech (u vozidel do 3 500 kg) anebo nejméně 6 mm na všech hnacích kolech (u vozidel nad 3 500 kg). Mohou být použity i protektorované pneumatiky, musí být označeny výše uvedeným značením tj. M+S nebo M.S nebo M/S nebo MS či terénní pneumatiky.

V případě, že vozovka je dostatečně pokryta sněhovou nebo ledovou vrstvou, je možné zimní pneumatiky nahradit sněhovými řetězy.

Dopravní značka „Zimní výbava“ platí od 1. listopadu do 30. dubna. Pod značkou může být případně umístěna dodatková tabulka s uvedením odlišné úpravy doby platnosti. Platnost příkazu dopravní značky „Zimní výbava“ (č. C 15a) ukončuje pouze dopravní značka "Zimní výbava-konec" (č. C15b).

O umístění značek v Olomouckém kraji vás budeme informovat po obdržení stanovisek příslušných silničních správních úřadů.

ikona souboruPříloha - Informační leták Ministerstva dopravy ČR

Ing. Radek Novotný, vedoucí odboru dopravy
Ing. Andrea Jahnová, tisková mluvčí

Vytvořeno 30.10.2008 9:52:35 | přečteno 3061x | jahnova
load