Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Do Šumperka zavítalo pět poslanců

navštěva poslanců

V pondělí 28. května navštívili Šumperk zástupci Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Součástí návštěvy bylo i jednání s téměř třicítkou ředitelů a zástupců nejen šumperských firem.

Lenka Andrýsová, Zdeněk Boháč, Jitka Chalánková, Dagmar Navrátilová a Bořivoj Šarapatka zavítali do Šumperka, aby se setkali s vedením radnice a s místními podnikateli. Cílem setkání mělo být navázání vzájemného dialogu a upozornění poslanců na palčivá témata, jež podnikatele trápí. Jedná se zejména o legislativní nedostatky, které podnikání komplikují. „Z dvouhodinové diskuze si zaslouží pozornost a řešení kritických připomínek k sociální reformě, která je podle vyjádření podnikatelů šitá horkou jehlou. Nedojde -li ke změně, ohrozí zaměstnání lidí se změněnou pracovní schopnosti,“ říká k výsledkům jednání zastupitel Petr Krill, iniciátor schůzky a koordinátor grémia podnikatelů.

„Zákon by neměl nabýt účinnosti, dokud není kompletní včetně prováděcích vyhlášek, protože je to značná komplikace. V zákonech je zakotvena povinnost plnění, včetně sankcí, neobsahuje však sankce vůči neplnění státu, zejména pak v termínech na vyřízení. Zodpovědnost orgánu a jeho kontrola naprosto chybí. Další výhrady zazněly k naprosté nestabilitě platnosti zákonů,“ doplňuje informace Krill a dodává, že je pro firmy těžké perspektivně rozhodovat, obchodovat a plánovat, když významné daňové, finanční a další předpisy neplatí ani rok.

Část diskuze byla věnována technickému školství, vědě a výzkumu. Všichni se shodli na nutnosti podpory této oblasti, aby byl zaručen další rozvoj. „K některým problémům, zvláště pak k sociální reformě a dopadu na zaměstnanost lidí se změněnou pracovní schopností, budou po předání podkladů jednat poslanci s ministrem Drábkem,“ dodává na závěr Krill. MgA. Kamil Navrátil,
tiskový mluvčí
Vytvořeno 4.6.2012 17:11:40 | přečteno 2025x | navratil
load