Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Do Šumperka putují dvě Ceny Olomouckého kraje v oblasti kultury za rok 2010

roztančená ulice

Výsledky letošního ročníku udílení Cen Olomouckého kraje potvrdily, že Šumperk je kulturní centrum. Ocenění se dostalo dlouholeté člence činohry šumperského divadla a rovněž filmové herečce Jaroslavě Vysloužilové. Druhým vavřínem, který putuje do Šumperka, je Cena za výjimečný počin v oblasti neprofesionálního umělecké činnosti, kterou získal Mezinárodní folklorní festival Šumperk

V roce 2010 proběhl jubilejní 20. ročník Mezinárodního folklórního festivalu Šumperk, který se stal neodmyslitelnou součástí významných akcí Olomouckého kraje. Duchovními zakladateli Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk jsou Libuše a Miroslav Drtilovi. „Zpráva o udělení Ceny olomouckého kraje nás velmi potěšila, tohoto ocenění si velmi ceníme. Na vavřínech usnout nechceme, takže připravujeme další ročník festivalu, na kterém přislíbili účast taneční soubory s exotických zemí jako je Brazílie, Kolumbie či Senegal,“ uvedla organizátorka festivalu Libuše Drtilová.

„Jaroslavu Vysloužilovou je možné potkávat stále na jevišti. I díky svému výkonu v divadelní hře César a Drana, která měla premiéru 30. ledna 2010, získala Cenu za výjimečný počin roku v oblasti profesionálního umění v oblasti divadla,“ míní její herecká kolegyně Hana Vonzino. Jaroslava Vysloužilová má na svém kontě i několik filmových rolí. Mezi neznámější filmy, ve kterých si zahrála, patří Všichni dobří rodáci Vojtěcha Jasného, Nevera po slovensky od Juraje Jakubiska nebo Marian v režii Petra Václava.

Slavnostní předávání Cen Olomouckého kraje proběhne 6. dubna v Moravském divadle Olomouc.

Vytvořeno 24.3.2011 15:47:32 | přečteno 2642x | navratil
load