Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dny Evropského dědictví v Šumperku

Logo projektu EHD

Šumperské památky zažívají renesanci zájmu!

Vrámci Dnů evropského dědictví v sobotu 11. září 2010 se široké veřejnosti mezi 9. a 16. hodinou otevřely nejvýznamnější šumperské památky, které v letošním roce přilákaly rekordní množství návštěvníků. Průvodci na jednotlivých památkách napočítali celkem 2.165 zájemců o kulturní dědictví města Šumperka, to je o 1.303 osob více než v loňském roce.

Možnost podívat se do kostela Zvěstování Panny Marie, kde byla zpřístupněna i krypta, využilo 540 osob, do útrob barokního kostela sv. Barbory v Jiráskových sadech se přišlo podívat 273 lidí a 209 zájemců se rozhodlo objevit zachovalé gotické prvky farního kostela sv. Jana Křitele. 514 návštěvníků zaznamenal arkádami ověnčený Geschaderův dům s nedávno otevřenou expozicí Čarodějnické procesy, kde se mimořádně nevybíralo vstupné. Výhled na město a panorama Hrubého Jeseníku z ochozu radniční věže přilákal rovných 420 zájemců. Po loňské přestávce se 209 lidí mohlo s doprovodem historika opět projít i po stopách renesanční architektury bývalého žerotínského zámku, známém pod důvěrnějším označením „zámeček“.

Pracovnice Státního okresního archivu v Šumperku připravily výstavu „Profese archivář, archivářka“. Ve Vlastivědném muzeu Šumperk se návštěvníci kromě stálé expozice mohli podívat na výstavy „Usnadňovaly práci, zpříjemňovaly volný čas“, „Léčivé rostliny aneb není bylina, aby na něco nebyla“ a „Nechte na hlavě“. V galerii Šumperska byla připravena výstava „Blaze.cz“.

Bohuslav Vondruška, DiS.
referent oddělení kultury a vnějších vztahů

Vytvořeno 22.9.2010 8:52:58 | přečteno 2873x | jahnova
load