Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dialýza Šumperk připomene Světový den ledvin

Nefrologická ambulance Dialýzy Šumperk uspořádá mimořádnou akci při příležitosti Světového dne ledvin. Ambulance všem zájemcům nabídne bezplatné vyšetření, na jehož základě lékaři posoudí riziko onemocnění ledvin a poskytnou odborné poradenství. Akce proběhne ve čtvrtek 10. března od 9 do 17 hodin. Zájemci mohou přijít bez doporučení přímo do nefrologické ambulance Dialýzy Šumperk na Nemocniční ulici.

„Všem zájemcům zdarma nabídneme vyšetření, na jehož základě posoudíme riziko onemocnění ledvin - například vyšetřením moče a změřením krevního tlaku,“ říká lékařka dialyzačního střediska MUDr. Věra Sztuchlíková s tím, že výsledky sdělí lékaři pacientům přímo na místě. „Dále všem poradíme, jak předcházet zdravotním problémům a případné zdravotní potíže bude moci každý konzultovat přímo s lékaři,“ dodává MUDr. Sztuchlíková.

Část populace trpící chronickým onemocněním ledvin nemá o svých zdravotních problémech ponětí. Onemocnění přitom mohou dospět až do stádia selhání ledvin, kdy je nutná léčba dialýzou nebo transplantace. „Včasná diagnóza může průběh takového onemocnění výrazně zpomalit, případně zcela zvrátit. I to je důvod, proč se naše nemocnice do akce zapojila. Každý, koho zajímá jeho zdravotní stav, je srdečně vítán,“ pokračuje lékařka.

Světový den ledvin vyhlásila Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost. Cílem světového dne je zvýšit informovanost veřejnosti o nemocech ledvin, o možnostech jejich včasné léčby, diagnostice, ale i o prevenci. Světový den ledvin spadá vždy na druhý čtvrtek v březnu, letos tedy na 10. března.

Vytvořeno 7.3.2011 9:57:42 | přečteno 3130x | navratil
load