Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dar z Bad Hersfeldu

Výtěžek z prodeje německých štol, koblížků a svařeného vína z Bad Hersfeldu pomůže zdravotně postiženým dětem a mladým hasičům.

Jako každým rokem prodávali zástupci Bad Hersfeldu v průběhu prosincových Vánoc na Točáku štoly, koblížky a svařené víno. Letos se během dvou dnů podařilo získat 22.577,- Kč, což je o 4.237,- Kč více než v loňském roce (18.240 Kč). Peníze byly rozděleny mezi občanské sdružení Sbor dobrovolných hasičů Šumperk-Temenice a Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí - Klub Čtyřlístek.

Ve středu v odpoledních hodinách předal finanční dar od partnerského města Bad Hersfeld starosta města Šumperka Zdeněk Brož paní Kristině Hrozové, zástupkyni Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí - Klub Čtyřlístek, za Občanské sdružení Sbor dobrovolných hasičů Šumperk-Temenice převzali dar pan František Horák (starosta), pan Pavel Koutný (velitel) a pan Jiří Kvapil (velitel oddílu mladých hasičů).

V současné době neoficiálně sdružujeme 25 rodin nejen ze Šumperka, ale i z Jeseníku a Olomouckého kraje. Nejvzdálenější rodina, která se účastní našich akcí, je z Velkého Meziříčí,“ uvedla paní Hrozová. „Bohužel jsme z časových důvodů zrušili klubovou činnost, všechny děti se účastní jiných akcí organizovaných školkou, školou, domy dětí apod., Klub 4tyřlístek proto organizuje zejména víkendové akce, v létě pak týdenní pobyt mimo Šumperk. Loni jsme organizovali psycho-rehabilitační pobyt s rodiči, kteří plnili i funkci asistentů, ve sportovním duchu pod hlavním mottem „Na kole dokola okolo kolem“. Všichni účastníci pobytu sebou měli kolo, koloběžku, kočárek či vozík, prostě něco, co má kolo. Některé účastnice si vzaly dokonce i nákupní tašku na kolečkách. Mimo tréninků a závodů jsme navštívili ZOO, koupali jsme se, díky přítomnosti asistentek - studentek zdravotní školy - mohli mít i rodiče svůj program bez dětí,“ upřesňuje paní Hrozová činnost Klubu Čtyřlístek.

Šumperští hasiči se rozhodli dar využít pro družstvo mladých hasičů. „Dar je pro nás impulsem k dalšímu prohlubování spolupráce s hasiči z Bad Hersfeldu. Chtěli bychom navázat hlubší vztahy především mezi mladými hasiči. Jejich aktivita a velké nadšení pro věc nelze přehlédnout,“ řekl Pavel Koutný, velitel hasičů. „Musím navázat a vzpomenout na zářijovou oslavu 135. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Šumperk-Temenice. V podstatě aktivity pro děti v odpoledním programu připravili z 95 % právě mladí hasiči,“ doplňuje Jiří Kvapil, vedoucí oddílu mladých hasičů.

Myšlenka Karl-Ernsta Wiecherse, radního z Bad Hersfeldu, pomáhá v Šumperku již šestým rokem. Finanční dar za prodej vánočních štol, koblížků a svařeného vína obdrželi handicapované děti z Pomněnky, Šumperský dětský sbor, místní pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, Dětský klíč a v loňském roce Schola Viva.

Ing. Andrea Jahnová
Tisková mluvčí

P1210001, obrázek se otevře v novém okně P1210002, obrázek se otevře v novém okně P1210012upr, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 26.1.2009 10:13:30 | přečteno 2569x | jahnova
load