Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Czech Cycling Tour ozdobí start Raboně

DSC 6453

Po Mistrovství České a Slovenské republiky v cyklistice se do Šumperka chystá další vrcholná cyklistická akce. 9. července bude Šumperk cílem etapového závodu Czech Cycling Tour, který je zároveň jedním ze závodů Světového poháru.

Peloton 3. etapy 198,8 km dlouhého závodu startuje ve Šternberku. Do Šumperka přijede směrem od Bratrušova přibližně v 15:45 hodin, dále pojede po ulici J. z Poděbrad na nám. Míru. Z nám. Míru pojedou závodnici dva okruhy ulicemi Radniční, M. R. Štefánika, Jesenickou, Zábřežskou, Langrovou a Lužickosrbskou s cílem na nám. Míru. V době od 12 do 18 hodin bude uzavřeno nám. Míru a ulice Lužickosrbská a Radniční.

„Hlavní hvězdou letošního Czech Cycling Tour bude určitě František Raboň. Jezdec stáje HTC Highroad, který má na svém kontě pět startů na Giro d´Itala, jeden na Vueltě a tři domácí mistrovské tituly v časovce, bude kapitánem sedmičleného Výběru Moravy,“ řekl k závodům hlavní organizátor Jaroslav Vašíček z občanského sdružení TTV Sport Group a dodal, že spolu s ním pojedou v barvách výběru Jakub Svoboda a mladíci Daniel Veselý,  Nikolas Maršálek,  Michal Mráček,  Jaroslav Marek
a Dominik Hynek.

Původně měl Raboň startovat v barvách své stáje HTC Highroad na závodu kategorie HC Kolem Rakouska. "Došlo k chybě v komunikaci s vedením týmu, které mě na závod nepřihlásilo. Proto jsem velice rád, že mohu startovat na tomto největším domácím závodu. Jsem rád, že se můžu ukázat domácím příznivcům, kteří mě neviděli na domácím šampionátu. Po absolvování Gira a Critérium Dauphiné jsem byl zcela vyčerpaný a nyní zase nabírám závodní rytmus. I můj trenér Karel Martínek považue start na Czech Cycling Tour za velmi vhodný z hlediska rozjetí, " řekl ke svému startu František Raboň.

Kromě Raboně by se měl na startu závodu objevit  dvojnásobný olympijský vítěz ve stíhačce Robert Bartko nebo Dariusz Baranowski, který se může pochlubit úspěchy na Giro d´Italia či Tour de France. Pořadatelé přislíbili kromě hvězdného obsazení závodu i bohatý doprovodný program na nám. Míru. Akce se koná pod záštitou starosty města Šumperka Zdeňka Brože.

 
Vytvořeno 1.7.2011 15:54:10 | přečteno 3470x | navratil
load