Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Cyklisté a jízdní kola

Strážníci Městské policie v Šumperku budou v souvislosti s nadcházejícím podzimem a s tím souvisejícími zhoršenými povětrnostními podmínkami provádět častější kontroly cyklistů a to zejména v ranních a večerních hodinách především se zaměřením na řádné osvětlení jízdních kol.

Jízdní kola musí být pro provoz na pozemních komunikacích vybavena:

- dvěma nezávislými brzdami,

- zadní odrazkou červené barvy (může být nahrazena odrazovými materiály na oděvu či obuvi cyklisty),

- přední odrazkou bílé barvy (může být nahrazena odrazovými materiály na oděvu či obuvi cyklisty),

- odrazkami oranžové barvy na obou stranách pedálů (mohou být nahrazeny odrazovými materiály na obuvi nebo v jejich blízkosti),

- odrazkami oranžové barvy na paprscích předního nebo zadního kola (také tyto mohou být nahrazeny odrazovými materiály na bocích kola či plášťů nebo na oděvu cyklisty).

Pro jízdu za snížené viditelnosti musí být kolo vybaveno:

- světlometem svítícím dopředu bílým světlem; je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena, může být nahrazen svítilnou bílé barvy s přerušovaným světlem (blikačka),

- zadní svítilnou červené barvy, která může být nahrazena svítilnou s přerušovaným světlem červené barvy,

- zdrojem proudu.

Podrobnosti jsou uvedeny ve vyhlášce Ministerstva dopravy a spojů o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu na pozemních komunikacích č. 341/2002 Sb., v příloze č. 13.

Dále chci zdůraznit povinnost používání cyklistické přilby všemi cyklisty mladšími 18-ti let a doporučit používání této přilby pro všechny ostatní bez rozdílu věku.

Ing. Zdeněk Dočekal
ředitel MP Šumperk

Vytvořeno 1.10.2009 11:02:20 | přečteno 2812x | hrachovina
load