Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Cestička k úspěchu získala grant z fondu EU

Město Šumperk získalo grant v rámci Partnerství Comenius Regio v celkové výši 25.000,- EUR na projekt Cestička k úspěchu.

Návrh projektu Cestička k úspěchu předložilo město Šumperk ve spolupráci s partnerským městem Prievidza. Dalšími partnery jsou Mateřská škola Veselá školka Šumperk, Prievidzská 1, Pedagogicko-psychologická poradnou Olomouckého kraje, pracoviště Šumperk, Materská škola, Ul. V. Clementisa 251/12, Prievidza a Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Prievidza “ přibližuje všechny partnery PaedDr. Hana Kolaříková, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů a koordinátor projektu.

Cílem projektu je obohacení nabídky vzdělávacích příležitostí a posílení spolupráce mezi institucemi odpovědnými za školní vzdělávání a školami v různých regionech Evropy, navázání vztahů mezi partnerskými institucemi, získávání profesních zkušeností v odborné pedagogické praxi při výchově a vzdělávání mimořádně nadaných dětí a vzájemné využití příkladů dobré praxe,“ představuje smysl a cíl projektu PaedDr. Kolaříková.

Součástí projektu budou pracovní výměnné návštěvy, tvorba propagačních a odborných materiálů pro širší pedagogickou veřejnost, ukázky práce s nadanými dětmi, metodické materiály a mezinárodní konference k problematice mimořádně nadaných dětí v Šumperku. „Přínosem pro zúčastněné instituce bude poznání vzdělávacího systému a kultury hostitelské země a získávání praktických zkušeností a profesních dovedností s výukou a mentalitou skupiny mimořádně nadaných dětí. Předpokládáme i navázání osobních kontaktů s kolegy ze zahraničí a zapojení hostitelských institucí do další širší mezinárodní spolupráce a poznání vzdělávacích systémů v Evropě,“ doplňuje PaedDr. Kolaříková.

Ing. Andrea Jahnová
tisková mluvčí

Logo projektu Comenius

Vytvořeno 10.8.2009 14:02:59 | přečteno 1938x | jahnova
load