Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Čarodějnické procesy lákají turisty

V roce 2010 nabídlo město Šumperk turistům i svým občanům vedle rozhledů z radniční věže a tematických prohlídkových okruhů města nově i expozici Čarodějnické procesy v tzv. Geschaderově domě. Turistické atrakce navštívilo více než 10 000 návštěvníků, což je nárůst o více než 50 procent oproti roku 2009.

„Na prohlídku expozice Čarodějnické procesy, která je vybavená moderním audio průvodcem guidePORT™, zavítalo 5332 návštěvníků,“ uvedl referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška. Expozice, zachycující nejtemnější období šumperské historie, funguje od dubna roku 2010 a výrazně oživuje nabídku pro turisty. Možnost prohlédnout si město a Jeseníky z radniční věže využilo 3 997 zájemců. Průvodci zrealizovali 109 prohlídkových okruhů městem, kterých se zúčastnilo 1 109 lidí. Do Šumperka také zavítalo téměř 800 zahraničních turistů. „Na sezónu 2011 připravujeme k 100. výročí otevření nové radnice novinku, kterou bude noční vyhlídka z radniční věže. Pro velký zájem jsme se také na letošní rok rozhodli prodloužit víkendovou provozní dobu expozice v Geschaderově domě, v sobotu i v neděli bude v průběhu sezóny otevřeno stejně jako ve všední dny,“ doplnil informace Vondruška.

MgA. Kamil Navrátil, tiskový mluvčí

ikona souboruZpráva o návštěvnosti radniční věže, procházkových okruhů a expozice Čarodějnické procesy v roce 2010

Vytvořeno 16.2.2011 9:06:11 | přečteno 3247x | navratil
load