Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Prevence kriminality > Programy a projekty prevence kriminality města Šumperka
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Projekty roku 2000

Projekty sociální prevence:
 1. Nuda nemá šanci IV. (Podniky města Šumperka)
  Cílem projektu bylo umožnit přístup různým věkovým kategoriím mládeže k různým druhům sportu, v místech vzdálených od středisek sportu. Díky projektu bylo dovybaveno 5 hřišť víceúčelovými brankami pro více druhů sportu.
 2. Činnost psychoterapeutické skupiny a etopedické poradny (OkÚ referát soc. věcí)
  Projekt navazoval na celoroční práci s dětmi, kdy samotným předmětem projektu byla pracovní skupina dětí - pachatelé trestné činnosti, děti u kterých byla uložena výchovná opatření, děti problémové + individuální práce s těmito dětmi v etopedická poradně.
 3. Letní tábor romských dětí (OS Savore)
  Jednalo se o sedmidenní letní tábor pro děti. Cílem projektu byl výchovný vzdělávací program.
 4. Výchovné pobyty psychoterapeutická skupina IV. (OkÚ referát soc. věcí)
  Jednalo se o 5 víkendových pobytů a desetidenní letní tábor pro nezletilé problémové děti páchající činnost jinak trestnou, potenciální pachatele trestné činnosti a děti ze sociokulturně znevýhodněného prostředí.
 5. Výchovné pobyty dětí z romských rodin (OkÚ referát soc. věcí)
  Předmětem tohoto projektu byly 2 víkendové pobyty a sedmidenní letní pobyt pro děti z romských rodin, které procházejí problematickou výchovou.

Projekty situační prevence:


 1. Bezpečné hřiště po celý den (Podniky města Šumperka)
  Cílem projektu bylo umožnit sportovní vyžití dětí na víceúčelovém hřišti a pak také jeho zabezpečení proti projevům vandalismu.

Informace pro občany:


 1. Policie pro občany IV. (OŘ P ČR Šumperk)
  Projekt bezprostředně navazoval na zřízení poradenské místnosti v novém objektu OŘ PČR Šumperk a doplnil technické vybavení, umožňující systematickou preventivní poradenskou činnost.
 2. Policie pro občany III. (OŘ P ČR Šumperk)
  Poskytnutí informací a rad jednotlivcům i skupinám z oblasti prevence kriminality, možnosti obrany proti ohrožení života, zdraví a majetku.
Vytvořeno 4.12.2008 10:48:55 | přečteno 3401x | hrachovina
load