Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Prevence kriminality > Aktuality
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Obezřetnost se vyplácí

Plzeňská pobočka společnosti Člověk v tísni vydala informační brožuru „Obezřetnost se vyplácí“. Brožura reaguje na situaci lidí, kteří se dostali do nelehké životní situace (problematika půjček, zadlužení, exekuce, oddlužení a předváděcí akce). 

Brožura si neklade za cíl s těmito situacemi pouze seznámit, ale také upozornit na způsob, jak předcházet jejich dopadům a zároveň nabídnout možnosti efektivní obrany. 
Zpracovatelé se v brožuře snažili na konkrétních životních osudech přiblížit, jak je snadné dostat se do nesnází, a především nabídnout doporučení, jak se v uvedených situacích zachovat a jak je případně řešit.
V podobných situacích můžete kontaktovat pracovníky Městského úřadu Šumperk, odboru sociálních věcí, oddělení sociální pomoci, kde Vám mohou sami pomoci, nebo Vám zprostředkují další pomoc. 

Informační brožura byla vydána v rámci projektu podpořeného Ministerstvem vnitra ČR a Plzeňského kraje a ke stažení je ikona souboruzde


Vytvořeno 11.2.2015 12:11:41 | přečteno 1103x | karkoskova
load