Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Prevence kriminality > Aktuality
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bojíte se o své kolo? Nechte si ho označit

Městská policie Šumperk nabízí díky poskytnuté dotaci Ministerstva vnitra ČR od 1. září značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA. 
Ochrana majetku za pomoci forenzního identifikačního značení je moderní metodou ochrany majetku, především s preventivním účinkem.

Jízdní kolo je na několika místech označeno roztokem, který obsahuje mikroskopické tečky s jedinečným kódem, syntetickou DNA, které jsou pouhým okem prakticky neviditelné a jejich vyhledání je možné s použitím UV světla. Takto označené jízdní kolo je zaregistrováno v Národním registru forenzního identifikačního značení a vybaveno samolepkou, která varuje pachatele, že jízdní kolo je speciálně označeno a že může být snadno identifikováno městskou policií či Policií ČR na celém území ČR.

Samotné aplikace forenzního značení a registrace jednoho jízdního kola bude probíhat na služebně Městské policie Šumperk, Jesenická 31 a trvá přibližně 20–30 minut, proto je potřeba si konkrétní termín značení dopředu rezervovat na telefonním čísle: 583 213 000, bez této registrace nebude možné zájemce přijímat. 

Povinností majitele jízdního kola je dostavit se se svým jízdním kolem, které bude mít povinnou výbavu jízdního kola (viz obrázek), bude v dobrém technickém stavu, čisté a suché, přinést hodnověrný doklad totožnosti (příp. podepsat čestné prohlášení o nabytí jízdního kola) a vyplnit příslušné formuláře pro podrobný popis evidovaného předmětu včetně fotografie. Forenzní značení je zdarma a je určené osobám starším 18 let, v případě osoby mladší 18 let bude vyžadován doprovod zákonného zástupce. 

PPK 2019 - Šumperk_povinná výbava jízdního kola

Vytvořeno 3.9.2019 14:57:30 | přečteno 1209x | karkoskova
load