Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Podatelny
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Podatelny

Podatelny MěÚ Šumperka, které se nacházejí:

· v přízemí budovy MěÚ na nám. Míru 1, Šumperk (dveře č. 417),

· v přízemí budovy MěÚ na ul. Jesenické 31, Šumperk (dveře č. 102),

zajišťují příjem dokumentů v analogové podobě (na papíru) a dále pak v podobě datových zpráv doručovaných na přenosných technických nosičích dat.

Technické parametry nosičů fyzických nosičů, na kterých lze předávat datové zprávy:

  • CD ROM, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DVD-RAM – formát ISO 9660, ISO 9660+Joliet, ISO 9660:1999
  • USB Flash

Úřední hodiny podatelen

Pondělí a středa: 8:00 – 12:00 hod. 12:45 – 17:00 hod.

Úterý a čtvrtek: 8:00 – 12:00 hod. 12:45 – 15:00 hod.

Pátek: 8:00 – 12:00 hod. 12:45 – 13:30 hod.

Manipulace s poškozenými a neúplnými zprávami

Elektronická podatelna vždy všechna podání v digitální podobě zkontroluje, zda jsou čitelná, v přípustném datovém formátu a neobsahují chybný formát nebo počítačový program, který je způsobilý přivodit škodu na programovém vybavení nebo na informacích zpracovávaných úřadem (dále jen „škodlivý kód“).

Pokud je podatelně dodán dokument v analogové podobě, který je neúplný nebo poškozený tak, že jej nelze zobrazit uživatelsky vnímatelným způsobem, nebo dokument v digitální podobě, který není dostupný podatelně, nebo digitální dokument, který obsahuje škodlivý kód, a lze-li určit odesílatele, pracovnice podatelny o tomto neprodleně vyrozumí odesílatele a vyzve ho k doručení dokumentu bez zjištěných vad v přiměřené lhůtě. V případě zjištění škodlivého kódu, dokument v digitální podobě, který obsahuje chybný datový formát nebo který obsahuje věcnou informaci, již lze bezpečně využít ve vztahu k dalšímu zpracování dokumentu, se uloží mimo elektronickou podatelnu do zvláštního úložiště. Ostatní dokumenty, u kterých byl zjištěn škodlivý kód, se neukládají, ale zničí a dokument se považuje za nedoručený.

Dokument v analogové podobě, který je neúplný nebo poškozený tak, že jej nelze zobrazit uživatelsky vnímatelným způsobem a dokument v digitální podobě, který obsahuje chybný formát nebo počítačový program, který je způsobilý přivodit škodu na programovém vybavení nebo na informacích zpracovávaných úřadem a současně z něj nelze určit, kdo jej odeslal, úřad nezpracovává.

 
Vytvořeno 15.8.2012 8:54:18 | přečteno 14834x | hrachovina
load