Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Život na Ukrajině

CB PMR 2


V sobotu 3. listopadu se lze při relaci civilní ochrany na občanském rádiu CB a PMR zapojit do besedy o Ukrajině. Hostem  besedy bude rodačka z Ukrajiny, takže nepůjde o zážitky z rekreačního pobytu. Relace začíná na kanálu č. 3 v 08.30 hod a končí v 10.00 hod. Předtím, v pátek 2. listopadu proběhne další tradiční relace a to mezi 18.00 a 19.00 hod. Hosty besedy při této relaci budou mimo jiné zástupci Rodinného centra VIKÝREK z Vikýřovic.

Město Šumperk, krizový štáb, počítá při situaci civilní ochrany (povodeň, havárie nebo jiná mimořádná událost) s využitím občanských radiostanic CB a PMR. Jde o dva z různých prostředků pro komunikaci. Jedná se o šíření informací z pracoviště krizového štábu na radnici směrem do okolí. Velmi důležitý je také sběr informací z okolí radnice, podkladů pro rozhodování krizového štábu. Zvláštní význam mohou mít rádia CB a PMR při výpadku dodávky elektriky. Tato komunikace není výrazně náročná, ale přesto je potřebné ji procvičovat a techniku prověřovat. Proto se provádí 3x měsíčně pravidelné relace civilní ochrany za řízení radnice. Aby se relací mohlo zúčastnit široké spektrum uživatelů CB a PMR, probíhají relace vždy první pátek, první sobotu a první středu v měsíci. Do programu relací jsou zařazována témata civilní ochrany. Lze také besedovat k tématům obecným a každodenním, protože součástí civilní ochrany je informační a vzdělávací funkce. Stejně tak tomu bude i v listopadu.

Vytvořeno 30.10.2012 10:35:17 | přečteno 1694x | hrachovina
load