Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zápisy dětí do mateřských škol

Logo MŠ Veselá školka

V úterý 15. a ve středu 16. března vždy od 8 do 16 hodin se v šumperských mateřských školách uskuteční zápisy dětí k předškolnímu vzdělávání. Předškolní vzdělávání se organizuje pro děti zpravidla ve věku tří až šesti let, výjimku tvoří Veselá školka v Prievidzské ulici, která nabízí možnost zápisu dětí již od dvou let.

Ve Veselé školce v Prievidzské ulici vznikla v loňském roce za podpory města Šumperka třída pro dvouleté děti. V září mohou nastoupit i děti, které ještě neměly 2 roky, ale maminky musí myslet na omezení počtu dní v mateřské škole. Od dvou let může dítě docházet do školky neomezeně, i když jeden z rodičů pobírá dávky rodičovské dovolené. Přednost mají zaměstnaní rodiče. Kapacita třídy je 18 dětí.

„O děti pečují 2 kvalifikované učitelky a jejich asistentka. Pedagogové se snaží k dětem přistupovat citlivě a ve spolupráci s rodiči jim vytvořit optimální podmínky. Spolupráce s rodiči je v této třídě nezbytná a velmi důležitá. Režim dne mají děti upravený tak, aby vyhovoval jejich potřebám. Obědvají již v 11.15 hod., aby si mohly jít dříve odpočinout do postýlky. Během celého dne je kladen důraz na rozvíjení hygienických návyků. Děti mohou nastoupit i s plenami, které mají ve svých skříňkách, ale postupně spolu s pedagogem se hledá vhodný okamžik pro jejich odložení. Do jídla nejsou děti nuceny, ale jde nám hlavně o to, aby ochutnaly dobré a zdravé jídlo, které se ve Veselé školce vaří. Každé dítě má svůj bryndáček a láhev na pití. Děti, které po obědě ve školce spí, mají svou barevnou postýlku, svého plyšáčka a pyžamko. V průběhu dne se děti vzdělávají za pomocí hudebně-pohybových her, písniček a říkadel. Rozvíjí svou fantazii a představivost ve výtvarných činnostech a konstruktivních hrách. Každý den je toto oddělení dostatečně dlouho na čerstvém vzduchu – vycházky, pobyt na zahradě. Cílem je rozvíjet u dětí samostatnost a sebeobsluhu v klidném a pro děti inspirujícím prostředí. Radost a smích dítěte jsou hlavním cílem pedagoga,“ popisuje denní režim dětí ve školce ředitelka Yvona Šimková.

Podrobnější informace k zápisu dětí do mateřský škol: https://www.sumperk.cz/cs/obcan/skolstvi/aktualne.html


ms vesela skolka   zapis 2


ms vesela skolka   zapis 3


Vytvořeno 9.3.2016 10:39:18 | přečteno 2211x | matusu
load