Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zápis do základních škol bude poprvé elektronický

zapis do 1 tridy

V pondělí 16. března od 8 hod. mohou rodiče nastartovat počítač a své dítě přihlásit do základní školy. Město Šumperk v letošním roce zahajuje elektronickou registraci žádostí o přijetí do svých základních škol. To však neznamená, že se děti nemusí dostavit k zápisu osobně.

Odkaz na aplikaci k zaregistrování žádostí bude umístěn na webové stránky škol a města od 16. března. „Od tohoto data také budou moci registrace zákonní zástupci budoucích školáků vyplnit a odesílat. Zápis se pak uskuteční 1. dubna od 8.00 do 17.00 a 2. dubna od 8.00 do 15.00, na ten se již rodiče s dětmi dostaví do školy, kam se přihlásili, osobně. K zápisu přinese zákonný zástupce svůj občanský průkaz a rodný list dítěte,“ uvedla Helena Miterková, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů.

Elektronické zápisy se uskuteční pouze ve školách, jejichž zřizovatelem je město. Jsou to ZŠ Dr. E. Beneše, ZŠ 8. května, ZŠ Sluneční, ZŠ Vrchlického a ZŠ Šumavská. V ostatních základních školách a do přípravné třídy v ZŠ Sluneční proběhnou zápisy klasickou formou.

„V případě, že zákonný zástupce nemá možnost přístupu k internetu, lze registraci vyplnit na oddělení školství, které sídlí v úřadovně na Jesenické ulici (v kanceláři č. 213 nebo č. 233), v Informačním centru Šumperk, nebo přímo při zápisu ve vybrané základní škole,“ doplnila Helena Miterková.

Elektronická registrace žádosti umožní rodičům získat větší jistotu výběru školy ještě před samotným zápisem a zároveň se tím eliminují fronty při samotném zápisu v základních školách. Pedagogové se tak budou moci místo administrativě věnovat více dětem a posoudit jejich znalosti a dovednosti.

Zároveň odpadnou fronty, které se tvořily před školami během prvního dne zápisu. „Většina rodičů je na elektronickou registraci žádostí o zápis již zvyklá, protože stejný systém probíhá již několik let v městem zřizovaných mateřských školách,“ dodala Helena Miterková. 

Vytvořeno 3.3.2020 14:11:47 | přečteno 1431x | hrachovina
load