Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zápis dětí do 1. ročníku základních škol a přípravné třídy v Šumperku pro školní rok 2019/2020

Plakát   zápis ZŠ

Ředitelé základních škol v Šumperku vyhlašují zápis dětí do 1. ročníku základních škol a přípravné třídy pro školní rok 2019/2020. Zápis do 1. ročníku a přípravné třídy (týká se dětí narozených do 31. srpna 2013 a dětí, jimž byla v loňském roce odložena školní docházka) se uskuteční ve čtvrtek 4. dubna 2019 od 12:00 do 17:00 hod. a v pátek 5. dubna 2019 od 8:00 do 15:00hod.
K zápisu přinese zákonný zástupce dítěte svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

ZŠ Šumavská

Specifika školy: osvědčený systém vzdělávání mimořádně nadaných žáků, možnost výuky matematiky podle prof. Hejného, v 1. ročníku výuka ČJ genetickou metodou, v AJ možnost zkoušky Cambridge English přímo ve škole, provoz školní družiny do 16:30 hod.

ZŠ Vrchlického

Specifika školy: interaktivní výuka na 21 interaktivních tabulích, cizí jazyky od 1. ročníku + písmo Comenia script, informatika od 4. ročníku, ekoškola vedená žákovským ekotýmem, možnost dietního stravování – příprava dle individuálních potřeb žáka přímo ve školní jídelně, provoz školní družiny do 16:30 hod.

ZŠ Sluneční

Specifika školy: od školního roku 2019/2020 prolínání prvků alternativních škol Montessori a Waldorfská škola ve výuce 1. ročníků, možnost vzdělávání v přípravné třídě, rozšířená sportovní výuka NEJEN pro fotbalisty a gymnastky, provoz školní družiny do 17 hod., školní klub.

ZŠ 8. května

Specifika školy: tradiční přístup ke vzdělávání + netradiční doplňkové aktivity (exkurze, jazykové a sportovní pobyty),rozšířená výuka cizích jazyků, podnětné prostředí, přátelská atmosféra, provoz školní družiny do 17 hod., školní klub.

ZŠ Dr. E. Beneše

Specifika školy: rozšířená výuka TV se zaměřením na hokej a florbal, zachování menšího počtu žáků ve třídách na 1. stupni, podpora hudebního vzdělávání – školní kapela, kytarový kroužek, výhodná poloha v centru města, provoz školní družiny do 16:30 hod.

Schola Viva

Specifika školy: zaměření na vzdělávání žáků s vadami řeči, s dyslexií, dysgrafií, dysortografií, dyskalkulií, vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (inkluze).

MŠ, ZŠ a SŠ Šumperk, Hanácká

Specifika školy: zaměření na vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, profesionální přístup speciálních pedagogů, vzdělávací programy, které respektují individuální schopnosti, předpoklady a možnosti žáků.

ZŠ a SŠ Pomněnka

Specifika školy: vzdělávání dětí s lehkým, středně těžkým a těžkým mentálním postižením,
dětí s tělesným a smyslovým postižením, s kombinovanými vadami a s poruchou autistického spektra, vzdělávání v základní škole, v základní škole speciální a v přípravném stupni základní školy speciální.

Vytvořeno 8.3.2019 11:52:52 | přečteno 2494x | hrachovina
load