Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Základní škola Vrchlického 22, Šumperk má nový kabát

slavnostní přestřižení pásky

Ve středu 13. listopadu byla symbolicky znovuotevřena nově zrekonstruovaná základní škola v ulici Vrchlického v Šumperku. Rekonstrukce, při které došlo k zateplení obvodových stěn, střechy, k výměně starých oken, rekonstrukci kotelny a k položení nové podlahy v tělocvičně, probíhala od léta do listopadu letošního roku a celkové náklady činily 13 milionů korun, z nichž přes 7 milionů činila dotace z fondů EU. Projekt snižování energetické náročnosti ZŠ Vrchlického 22 je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí a městem Šumperk.

V rámci rozsáhlé rekonstrukce byla ostravskou firmou Omlux vyměněna stará okna za plastová, byla provedena výmalba všech místností. Budova byla zateplena speciálním zateplovacím materiálem, fasáda dostala novou barevnou úpravu a rovněž bylo provedeno zateplení střechy. V konečné fázi byla rovněž provedena hydroizolace budovy.

V souvislosti s energetickým snižováním náročnosti budovy byla firmou Tespo zrekonstruována kotelna, kam byly instalovány nové moderní kotle na zemní plyn a nová digitální termoregulace řízená mikroprocesorem. Na všechny radiátory byly nainstalovány termostatické hlavice.

Opravy se také dočkala podlaha ve velké tělocvičně, kterou provedla firma Jakeš. V tělocvičně byla odstraněna původní dřevěná podlaha včetně podloží a na betonový podklad byl nanesen anhydrid a ve vrstvách speciální podlahová krytina, jež žákům školy umožní bezpečnější a příjemnější sportovní vyžití.

Máme radost z pohledu estetické změny i především z pohledu energetických úspor. Jsme rádi, že již nyní můžeme pozorovat díky rekonstrukci značné finanční úspory na energiích. Tímto bych chtěl poděkovat vedení města a odboru RUÍ MěÚ Šumperk, kde se pracuje na projektech pro získání finančních zdrojů, zadávání projektové dokumentace, vedení výběrového řízení, provádí se stavební dohled a řeší se nutné změny v průběhu stavby.“ sdělil Mgr. Petr Málek, ředitel školy Vrchlického 22. 

Vytvořeno 26.11.2013 11:23:28 | přečteno 1553x | hrachovina
load