Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výsledek druhého testu je taktéž příjemný

Uplatnění prvků z akcí civilní ochrany v repertoáru  Muzea silnic ve Vikýřovicích má za sebou druhý test. V lednu dopadlo úspěšně školení pro veřejnost k bezpečnosti silničního provozu. Druhá červnová sobota v Muzeu silnic zase ukázala, že stopy civilní ochrany v programu muzejní noci nemusí být omylem.

Nabídka podvečera i večera obsahovala nově otevřenou výstavu k historii bezpečnosti silničního provozu, možnost besedy s příslušníky Policie ČR, skotačení podle dopravních značek na dopravním hřišti, připomenutí zdravotnické první pomoci, pěkné prostředí a příjemné počasí. Vše, co se dělo v interiéru a v exteriéru muzea vytvořilo směs, která prakticky ukázala, že kontakt mezi silniční tématikou a civilní ochranou v Muzeu silnic je možný a správný. Nabízí se zde potenciál vzájemné podpory v plnění vzdělávací a informační funkce směrem  k lidičkám. Poznámka na okraj druhé červnové soboty: vyřešit, jak zapojit do různých aktivit děti a jejich rodiče, neboť rodiče se (často) staví do role pouhých diváků. Nejlepší a nejvlivnější učitelé jsou rodiče (bohudík i bohužel).

Vytvořeno 16.6.2016 14:25:05 | přečteno 1503x | hrachovina
load